Polský zpěvák Mate.O v pořadu Jak se vám líbí

Polský zpěvák Mate.o v pořadu Jak se vám líbí
3. ledna 2019 Aktuality Autor: Milan Tesař

V pátek 4. ledna 2019 bude hostem pořadu Jak se vám líbí polský zpěvák a písničkář Mateusz Otremba, který vystupuje pod uměleckým jménem Mate.O. Jeho cílem je mimo jiné obohatit polskou hudební scénu o autorskou worshipovou tvorbu v moderní alternativně rockové podobě.

„Všechno začíná u napsané písně. Píseň je způsob, jak pojmenovat věci, jak vyjádřit poznání o Bohu, které mám. Pak záleží na muzikantech, se kterými pracuji, snažíme se něco vytvořit společně,“ říká Mate.O.

V kapele TU s ním hraje také jeden z předních polských producentů a klávesistů Pawel Zarecki. S ním jsme si povídali o různých hudebních stylech v žánru worship a jejich možnostech: „Věřím, že není možné říct: Tenhle styl nebo tahle nota je bytostně špatná. Může existovat šílená hardcore heavymetalová kapela, která bude Boha chválit obrovským zvukem, stejně jako u Jericha, to byl také hardcore zvuk. Davidovu hudbu si představujeme jako jemnou hru na harfu, což tak asi bylo. Heavymetalová kapela může Boha chválit v naprosté čistotě, ale zvukem, který ničí všechny zlé síly a zároveň může sladký zvuk být původcem velkého neklidu a spojení se zlem. Hudební styl je pouze následek toho, kde se člověk narodil, jak vyrůstal, jak se učil hudbu, je to druhotná věc.“

V rozhovoru si povídáme o mnoha dalších věcech a hlavně o jeho tvorbě. Uslyšíte i písně z posledních dvou velmi povedených alb Piesni naszych ojców a Król Wszechświatów.

(Autor pořadu i textu: Pavel Kunčar)

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web