Paweł Kaczmarczyk v noční jazzové půlhodině

4. září 2015 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Nové album s názvem Something Personal vydal polský jazzový pianista Paweł Kaczmarczyk se svým Audiofeeling Triem. CD si představíme v noční jazzové půlhodině v sobotu 5. září od 0.05.

Nové album polského klavíristy Pawła Kaczmarczyka se jmenuje Something Personal. Zatímco na jeho minulém CD Complexity In Simplicity účinkovalo 12 hudebníků, tentokrát si pianista pozval do studia jen dva spoluhráče. Jsou to kontrabasista Maciej Adamczak a bubeník Dawid Fortuna. Dohromady si říkají Audiofeeling Trio.

Paweł Kaczmarczyk se jako ke svému velkému vzoru hlásí k předčasně zesnulému švédskému klavíristovi Esbjörnu Svenssonovi. „Dokázal, co se jiným nepovedlo, měl pozici srovnatelnou s popovými umělci, i když se věnoval jazzu,“ říká o něm. Sám se pokouší o něco podobného, což ale neznamená, že by hovořil popovým jazykem. Naopak, jazz – případně improvizovaná hudba evropské tradice – je pro něj základním vyjadřovacím prostředkem: „Je to způsob života. To, jak pojímám svůj přístup k hudbě. Je to druh určité svobody, řeč, díky níž nemusím znát běžné jazyky a mohu se dorozumět s hudebníky z celého světa.“ Nicméně způsob, jakým na svých předchozích albech pracoval s elektronickými zvuky, stejně jako nevšední práce s dynamikou a důraz na nosné melodie v kombinaci s výrazným rytmem na novém albu – to vše jako by odkazovalo ke klubové, „ne-jazzové“, scéně.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web