Paweł Kaczmarczyk v noční jazzové půlhodině

4. září 2015 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Nové album s názvem Something Personal vydal polský jazzový pianista Paweł Kaczmarczyk se svým Audiofeeling Triem. CD si představíme v noční jazzové půlhodině v sobotu 5. září od 0.05.

Nové album polského klavíristy Pawła Kaczmarczyka se jmenuje Something Personal. Zatímco na jeho minulém CD Complexity In Simplicity účinkovalo 12 hudebníků, tentokrát si pianista pozval do studia jen dva spoluhráče. Jsou to kontrabasista Maciej Adamczak a bubeník Dawid Fortuna. Dohromady si říkají Audiofeeling Trio.

Paweł Kaczmarczyk se jako ke svému velkému vzoru hlásí k předčasně zesnulému švédskému klavíristovi Esbjörnu Svenssonovi. „Dokázal, co se jiným nepovedlo, měl pozici srovnatelnou s popovými umělci, i když se věnoval jazzu,“ říká o něm. Sám se pokouší o něco podobného, což ale neznamená, že by hovořil popovým jazykem. Naopak, jazz – případně improvizovaná hudba evropské tradice – je pro něj základním vyjadřovacím prostředkem: „Je to způsob života. To, jak pojímám svůj přístup k hudbě. Je to druh určité svobody, řeč, díky níž nemusím znát běžné jazyky a mohu se dorozumět s hudebníky z celého světa.“ Nicméně způsob, jakým na svých předchozích albech pracoval s elektronickými zvuky, stejně jako nevšední práce s dynamikou a důraz na nosné melodie v kombinaci s výrazným rytmem na novém albu – to vše jako by odkazovalo ke klubové, „ne-jazzové“, scéně.

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Sonáta pro klavír s doprovodem houslí a violoncella, op. 2, c. 3 e moll - Allegretto moderato; Autor: Dusík Jan Ladislav; Sóla: Sekera Miroslav - klavír, Vodička Jiří - housle, Nouzovský Petr - violoncello
23:50Duchovní slovo
23:58Simeonovo kantikum
00:00Hymna a chorál
00:05Na stole je téma
01:00Komorní hudba
02:00Studna slova (Rádio 7)

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web