Najponk – nové album s Georgem Mrazem

21. listopadu 2015 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Klavírista Najponk, který celý svůj dosavadní umělecký život zasvětil studiu a interpretaci mainstreamového jazzu, si na své další, tentokrát opět triové album, nazvané stylově Final Touch Of Jazz, pozval hvězdné spoluhráče. Spolu s bubeníkem Mattem Fishwickem, který s Najponkem spolupracoval již na albu The Real Deal, zde účinkuje legendární kontrabasista George Mraz.

Najponk je nejen chodící encyklopedie jazzové hudby, ale především zanícený a poučený interpret, navazující přímo na jazzové kořeny – swingující rytmus a blues. Schopnost interpretovat známé skladby jakoby tradičně, avšak vždy s novou energií, entuziasmem, virtuozitou, nápaditostí a lehce znějícím, byť nesmírně propracovaným frázováním, sdílí Najponk i se svými spoluhráči, a tak album, nahrané jakoby mimochodem za jediné odpoledne ve Studiu HAMU, přináší posluchači to hlavní – nakažlivou radost z hudby. Vedle více či méně známých standardů autorů, jako jsou Thelonious Monk, Ron Carter, Ben Tucker nebo Milt Jackson, obsahuje album i jednu Najponkovu vlastní skladbu. Album vyšlo u Animal Music a na jeho přípravě se podíleli zvukoví mistři Ondřej Urban a Jan Košulič (Studio HAMU) a Milan Cimfe a Pavel Karlík (Sono Records). Obal je dílem Marka Pistory ze Studia Najbrt, fotografie pořídil Jiří Thýn. Album je čtvrtým Najponkovým albem nahraným pro Animal Music, předcházely mu tituly A Child Is Born (2014), The Real Deal (2012) a It´s About Time (2010).

(Zdroj: Animal Music)

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web