Najponk vydal sólové album A Child Is Born

28. prosince 2014 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Podle známé vánoční písně A Child Is Born se jmenuje nové sólové album jazzového pianisty Najponka. Nejde však o vánoční CD, ale o kolekci známých melodií.

Klavírista Najponk vychází z klasických jazzových kořenů – swingujícího rytmu a blues. Jeho hra je osobitou reinterpretací jazzové klasiky, která vyniká nápaditostí, virtuozitou a hráčským entuziasmem. Poetickým hudebním projevem spolu s kultivovaným úhozem a dokonalým jazzovým frázováním se řadí mezi vypravěče příběhů, představující v hudebním světě nejvyšší interpretační metu. Nedávná triová alba, jejichž vznik Najponk inicioval, získala buď cenu Anděl za jazzové album roku (It´s About Time, 2010, v obsazení s varhaníkem Ondřejem Pivcem a bubeníkem Gregem Hutchinsonem) nebo nominaci na tuto cenu (The Real Deal, 2012, v obsazení s kontrabasistou Jaromírem Honzákem a bubeníkem Mattem Fishwickem). Předtím, než se na trhu objeví další triové album, tentokrát ve spolupráci s legendárním Georgem Mrazem a opět s Mattem Fishwickem (vyjde v roce 2015), přichází nyní Najponk na labelu Animal Music se sólovou novinkou nazvanou A Child Is Born, která vyšla krátce před Vánoci 2014.

Najponk nové album natočil na klavír Steinway ve studiu Sono Records v průběhu jediného dne ve spolupráci se zvukovým mistrem Milanem Cimfem a věnoval jej (též zvolením názvu) svému malému synkovi. Jak již bývá u Najponka zvykem, páteří alba jsou slavné a časem prověřené kompozice, ať již jazzového původu (Cole Porter, Thelonious Monk, Tom Jobim, ale též např. Pat Metheny) nebo pocházející z oblasti pop music (Beatles), které Najponk interpretuje svým jedinečným způsobem, s citem pro podstatu, groove, účelnou improvizaci a v krystalicky čisté úsporné podobě. Výběr doplňují čtyři Najponkovy vlastní kompozice.

(Zdroj: Tisková zpráva vydavatelství Animal Music)

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web