Jana Kirschner vydává CD Moruša čierna

Jana Kirschner vydává CD Moruša čierna
1. listopadu 2014 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Zpěvačka Jana Kirschner navazuje na své úspěšné album Moruša: biela pokračováním nazvaným Moruša: čierna. Nové CD vznikalo v několika studiích v Česku, Polsku, Velké Británii, na Slovensku a v Nizozemsku a vyšlo 27. října 2014 u vydavatelství Slnko Records.

Moruša: Biela měla velký úspěch jak u fanoušků zpěvačky, tak u hudebních kritiků, navíc získala respekt a uznání i v zahraničí. V těchto dnech Jana Kirschner dokončila druhou část projektu – Morušu Čiernu. „Má celkem devět skladeb. Je to moje nejodvážnější album a jsem přesvědčená, že i nejpřekvapivější,” popisuje zpěvačka a dodává: „Byla to pro mě obrovská výzva, nejen jako pro zpěvačku, ale i jako pro autorku. Některé texty jsou poměrně dlouhé básně, na kterých jsem pracovala celé měsíce. Někdy si zas naopak hraju s jednoduchými dobře znějícími slovíčky. Moruša: Čierna je plná nových zvuků, je hluboká i radostná, elektronická i akustická, ale hlavně je slovenská.”

O dvě skladby z alba projevilo zájem britské nezávislé hudební vydavatelství Doubledrop. A tak tyto písně vyjdou exkluzivně jako singly na vinylu ve Velké Británii. „Jsem šťastná, že tento projekt mohl vzniknout, vděčíme za to hlavně našim fanouškům, kteří při nás stáli a dali nám možnost a odvahu překročit hranice toho, co dnes nabízí běžný hudební mainstream na Slovensku a v Čechách,” uzavírá zpěvačka.

(Zdroj: oficiální tisková zpráva)

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web