Intuition Libora Šmoldase

19. července 2013 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Vedle CD Dreamtime, které obsahuje především jazzové standardy a které natočil se dvěma americkými hudebníky, vydává letos Liboš Šmoldas ještě jedno album. Nazval je Intuition a spolupracoval na něm mimo jiné s americkým saxofonistou Bobbym Watsonem.

Přední český jazzový kytarista a skladatel Libor Šmoldas vydává se svým kvartetem a se speciálním hostem Bobbym Watsonem své nové řadové album s názvem Intuition. Album vychází na jazzovém labelu New Port Line a nepřímo navazuje na předcházející desku 18 Days. 2000 Miles, která vznikla po předloňském turné po Spojených státech a jejíž bonusový track nabízí živou nahrávku prvního společného vystoupení s americkým saxofonistou Booby Watsonem. Kvarteto zde hraje v ukázkově sehraném obsazení, které se v posledních letech ustálilo, a ve stejném složení byla nahrána i deska Intuition. Vedle kytaristy Libora Šmoldase na ní účinkují naši přední hráči mladší jazzové generace – kontrabasista Josef Fečo, pianista Petr Beneš a také v Berlíně a v Praze žijící bubeník Tomáš Hobzek.

Nové album je plně autorské, složené převážně ze Šmoldasových skladeb, které jsou doplněny o jednu skladbu pianisty Petra Beneše a také o dva autorské kusy saxofonisty Bobbyho Watsona. Ten doposud nahrál 30 desek jako frontman a pod více než 100 alby se podepsal také jako sideman. Za svoji plodnou hudební kariéru spolupracoval s nepřeberným množstvím hudebníků, jako jsou např. Max Roach, Branford Marsalis, Carlos Santana nebo Wynton Marsalis.

CD Intuition se natáčelo na konci loňského společného turné po České republice. Kombinuje v sobě moderní přístup a zvuk a zároveň je z něj cítit respekt k odkazu jazzové historie. O výbornou zvukovou podobu alba, které vzniklo ve studiu na Svárově pod dohledem uznávaného hudebního mistra Lukáše Martínka, se dále postaral Američan Dan Gonko, který desku smíchal, a Pavel Wlosok, který provedl mastering ve studiu SonicADventures v Severní Karolíně. Pod produkcí desky jsou podepsáni Libor Šmoldas a Petr Marek.

(Oficiální tisková zpráva)

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web