Libor Šmoldas: Nová alba, zahraniční workshopy a cesta do Austrálie

15. ledna 2013 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Událostmi nabité týdny a měsíce jsou před jazzovým kytaristou Liborem Šmoldasem. Cestuje do Austrálie, připravuje hned několik nových desek a připravuje workshopy v Londýně a v Německu.

Libor Šmoldas píše:

„Už v úterý 15. ledna mě čeká složitá cesta do Austrálie přes Rusko a Čínu. Když přežiju cestování, tak se za odměnu můžu těšit na dva týdny léta a turné s úžasnými muzikanty – Ingrid James (zpěv), Dale Rabic (varhany), Paul Hudson a John Morrison (bicí), Brendan Clarke a Craig Scott (kontrabas), Bob Montgomery (trubka), Remco Keijzer (saxofon). Budu taky učit na vokálním workshopu v Brisbane a na jazzové dílně Jazz Workshop Australia v Sydney.

Připravujeme pro vás turné Libor Šmoldas Quartetu s Bobby Watsonem ku příležitosti vydání desky u New Port Line. Pravděpodobně proběhne v první polovině července. Zdá se, že se kromě Prahy (Prague Proms) a Česka tentokrát podíváme i do Milána. Moc díky všem, kteří už tento projekt podpořili, všechny detaily se včas dozvíte.

S Američany bubeníkem Adamem Nussbaumem a basistou Jayem Andersonem budeme rovněž na turné uvádět novou desku, která vychází v Německu. V prvním týdnu června se na Vás budeme těšit v Ostravě, v Praze v Jazz Docku, v jižním Polsku nebo i na Slovensku v Piešťanech.

Do třetice deska, která už je natočená a čeká na vydání, je varhanní soulové trio s varhaníkem Brianem Charettem a bubeníkem Tomášem Hobzekem. Projekt má nově i své jméno – Soul Mates! O této desce ještě uslyšíte víc zajímavostí, vyjde také u New Port Line, kapelu si budete moct poslechnout už v polovině března, třeba v pražských jazz klubech.

O Velikonocích a v létě se budou konat dva zahraniční mezinárodní workshopy na kterých budu učit – v Londýně a v německém Saarwellingenu. Všem studentům a nadšencům moc doporučuji navštívit web Global Music Foundation.

Začátkem března budu hrát ve Španělsku s Angličany Stephenem Keoghem na bicí a Chrisem Hillem na basu. Mimo jiné v Avui Jazz Café del Mar ve Vila-Realu.“

NyníDuchovní slovo
Skladba: Salve Regina - Zdrávas Královno; Autor: Desprez Josquin; Dirigent: Herreweghe Philippe; Soubor: La Chapelle Royale
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Noční bdění
00:30Písně
01:00Komorní hudba
02:00Oktáva

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web