Libor Šmoldas: Nová alba, zahraniční workshopy a cesta do Austrálie

15. ledna 2013 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Událostmi nabité týdny a měsíce jsou před jazzovým kytaristou Liborem Šmoldasem. Cestuje do Austrálie, připravuje hned několik nových desek a připravuje workshopy v Londýně a v Německu.

Libor Šmoldas píše:

„Už v úterý 15. ledna mě čeká složitá cesta do Austrálie přes Rusko a Čínu. Když přežiju cestování, tak se za odměnu můžu těšit na dva týdny léta a turné s úžasnými muzikanty – Ingrid James (zpěv), Dale Rabic (varhany), Paul Hudson a John Morrison (bicí), Brendan Clarke a Craig Scott (kontrabas), Bob Montgomery (trubka), Remco Keijzer (saxofon). Budu taky učit na vokálním workshopu v Brisbane a na jazzové dílně Jazz Workshop Australia v Sydney.

Připravujeme pro vás turné Libor Šmoldas Quartetu s Bobby Watsonem ku příležitosti vydání desky u New Port Line. Pravděpodobně proběhne v první polovině července. Zdá se, že se kromě Prahy (Prague Proms) a Česka tentokrát podíváme i do Milána. Moc díky všem, kteří už tento projekt podpořili, všechny detaily se včas dozvíte.

S Američany bubeníkem Adamem Nussbaumem a basistou Jayem Andersonem budeme rovněž na turné uvádět novou desku, která vychází v Německu. V prvním týdnu června se na Vás budeme těšit v Ostravě, v Praze v Jazz Docku, v jižním Polsku nebo i na Slovensku v Piešťanech.

Do třetice deska, která už je natočená a čeká na vydání, je varhanní soulové trio s varhaníkem Brianem Charettem a bubeníkem Tomášem Hobzekem. Projekt má nově i své jméno – Soul Mates! O této desce ještě uslyšíte víc zajímavostí, vyjde také u New Port Line, kapelu si budete moct poslechnout už v polovině března, třeba v pražských jazz klubech.

O Velikonocích a v létě se budou konat dva zahraniční mezinárodní workshopy na kterých budu učit – v Londýně a v německém Saarwellingenu. Všem studentům a nadšencům moc doporučuji navštívit web Global Music Foundation.

Začátkem března budu hrát ve Španělsku s Angličany Stephenem Keoghem na bicí a Chrisem Hillem na basu. Mimo jiné v Avui Jazz Café del Mar ve Vila-Realu.“

NyníRanní magazín
Píseň: Letní romance (1991); Interpret: Druhá tráva; Album: Křesťan Robert & Druhá tráva: Best&Last /CD1
05:15Dnešek v kalendáři
05:27Myšlenka na den
05:30Písně
05:35Očekávané události
05:45Radio Vatikán
06:00Dnešní evangelium

Témata Jak se vám líbí

longital_salontayPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Kolokvium v Náměšti

11kytaraZveme na kolokvium na téma Hudba a spiritualita.

Rozhovor s Worship Central

worship-centralPoslechněte si rozhovor s britskou křesťanskou kapelou Worship Central.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music