Vyjde newyorské album Libora Šmoldase

2. ledna 2010 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Jazzový kytarista Libor Šmoldas nahrál v New Yorku album s kontrabasistou Georgem Mrazem, s varhaníkem Samem Yahelem a s bubeníkem Jeffem Ballardem. CD by mělo vyjít ještě v lednu na značce Animal Music.

Nové CD kytaristy Libora Šmoldase In New York On Time, obsahující jeho vlastní skladby i úpravy šlágrů z muzikálu My Fair Lady a nahrané ve společnosti vynikajících hudebníků (George Mraz, Sam Yahel, Jeff Ballard) vyjde 9. ledna. V tentýž den je autor představí na koncertě v pražském klubu Jazz Dock.

Světoznámý kontrabasista George Mraz po nahrání alba prohlásil: „Natáčení s Liborem mě velmi bavilo. Výběr skladeb, jeho zvuk, rytmus a invence jsou výborné.”

Libor Šmoldas je součástí pražské jazzové scény od poloviny 90. let a je typickým představitelem současné mladé české jazzové generace, která dosahuje neobvyklých kvalit přesahujících české hranice. Vystudoval Konzervatoř a Vyšší odbornou školu Jaroslava Ježka, kde nyní působí jako pedagog. S kapelou Organic Quartet absolvoval několik set koncertů v Česku i v zahraničí. Libor Šmoldas spolupracuje též s dalšími významnými hudebníky, jako jsou Najponk, Jaromír Honzák, Radek Zapadlo, Yvonne Sanchez, Jiří Slavíček, Petr Dvorský, Josef Fečo či David Dorůžka, i se zahraničními hudebníky (Bob Montgomery, Steve Fishwick, Osian Roberts, Lukasz Zyta, Pavel Wlosok). V roce 2005 bylo Šmoldasovi uděleno stipendium na Berklee College of Music v americkém Bostonu.

Šmoldas spolupracuje též se svou manželkou Vendulou Šmoldasovou, která hraje brazilskou hudbu v moderním pojetí pod pseudonymem Zeurítia.

NyníHudební siesta
Skladba: Suita z opery Zlatý kohoutek (1907) - Car Dodon u šemachánské carevny; Autor: Rimskij-Korsakov Nikolaj; Dirigent: Světlanov Jevgenij; Soubor: Orchestr Balšovo těátra v Moskvě
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...

První výsledky ankety Album roku 2021

bokova_prometheusPředstavujeme 11. až 20. místo výroční ankety Proglasu o Album roku 2021.

Regiony

Regiony

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web