Francouzský pianista Goyone vydal album na Slovensku

13. června 2014 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

U košického vydavatelství Hevhetia vyšlo album Goyone Blues francouzského jazzového klavíristy Daniela Goyone. Jako hosté na něm účinkují například kytarista Nguyen Le nebo trumpetista Ibrahim Maalouf. CD si představíme v pátek 13. června od 17.25 v Jazzovém podvečeru.

Nové album francouzského klavíristy Daniela Goyona se jmenuje Goyone Blues. Pianista a skladatel, který se roky pohybuje na hranici jazzu a world music, přichází tentokrát s autorským projektem skladeb, které jsou postavené na přímočaré komunikaci mezi skladatelem a posluchačem. Do některých si přizval hosty, ale většinu jich nahrál sám.

Album vychází z tradice francouzské komorní hudby, ale ovlivněno je také jazzem a latinskoamerickými styly. Jako hosté na něm účinkují například kytarista Nguyen Le, hráč na perkuse Thierry Bonneaux nebo libanonský trumpetista Ibrahim Maalouf, který mimochodem letos s úspěchem vystoupil na festivalu JazzFestBrno.

Goyone je jako skladatel aktivní od počátku 80. let. Jeho styl se vyznačuje intenzivní prací s harmonií a rytmem, a to přesto, že se řada jeho skladeb nese ve velmi klidném tempu. Komponuje i pro bigbandy, malé kapely nebo komorní orchestry. Nevěnuje se pouze jazzu, ale také klasické hudbě, šansonu, cirkusové a filmové hudbě, skládá znělky pro rozhlas a televizi nebo hudbu pro děti. Věnoval se také nahrávkám zpěvu ptáků a následné práci s nimi. Zatímco aktuální CD je až na výjimky čistě sólové, na svých minulých nahrávkách pianista spolupracoval například s indickým bubeníkem Trilokem Gurtu nebo s akordeonistou Richardem Gallianem.

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web