Druhý večer Fresh Meat ve Staré Pekárně

1. prosince 2012 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

V brněnské Staré Pekárně proběhl 29. listopadu 2012 druhý večer pro mladé (především studentské) kapely Fresh Meat. Přečtěte si, jak dvojkoncert krátce po jeho skončení zachytil šéf klubu Tomáš Kytnar. Článek můžete brát také jako pozvánku na třetí Fresh Meat, který proběhne 3. prosince. Vstup je zdarma.

Druhý večer Fresh Meat proběhl ve Staré Pekárně 29. listopadu 2012. Stínem večera byla nečekaná neúčast jedné z pozvaných kapel – prostě nepřijeli, ale i tak si publikum přišlo na své.

Nejdříve se představil slovenský písničkář Patrik Korínok sérií svých příjemných písní; pod názvem I Am Planet předvedl velmi jistý zpěv a hru na akustickou kytaru. Škoda, že snad kromě prvé skladby ho již dále nepodporoval jeho „partner“ na pódiu – strojek na zvuky a efekty, který se, zřejmě očarován současným módním trendem, rozhodl stávkovat, což dával najevo hutným bučením. Patrik jej posléze ignoroval, dokončil svůj set a byl přítomnými odměněn bohatým a zaslouženým potleskem.

Po krátké přestávce se na pódiu objevila olomoucká kapela Nerve. Sebejisté, většinou funkující trio rozhýbalo pekárenské posluchače, funky občas zastoupily klasické rockové aranže, což určitě má svůj smysl. Dravě hrané energické písně Nerve v češtině i angličtině navodily správnou atmosféru, což bylo znát na reakci publika. Zejména dobře působil skutečně velmi dobrý instrumentální výkon kytaristy a basisty, kteří si umí i své nástroje a tím i party prohazovat.

Třetí Fresh Meat se bude konat v pondělí 3. prosince 2012.

Tomáš Kytnar