Ve Staré Pekárně proběhl první Fresh Meat

30. října 2012 Aktuality Autor: Milan Tesař

Ve Staré Pekárně v Brně proběhl 29. října 2012 první koncert nového projektu Fresh Meat, jehož cílem je představovat nové kapely. Představily se skupiny 11 Heavens, Munchies a Ta druhá. Své dojmy zaznamenal ihned po skončení koncertu Tomáš Kytnar.

11 Heaven (Brno) 

Sympatická brněnská kapela, kvarteto mladých lidí a s nadšením hraný bigbítový popík, melodický, s příjemnými změnami rytmu a intenzity projevu, na nic si nehrající. To pravé pro každého, kdo by si chtěl zavzpomínat na večery protančené při bigbítu 70. let.

Ta druhá (Boskovice–Letovice)

Hrála jako druhá a bylo jich o dva více, což znamenalo sytější a pestřejší zvuk. Muselo se už ale dávat více pozor, aby neunikla třeba skvěle hraná basa a dobře přihrávající dechové duo – saxík a klarinet – a k tomu do pouťového vyvolávače se stylizující zpěvák s megafonem, šoumen souboru. Byla to zábavná a sytá muzika, od ska až po rokenrol.

Munchies (Jindřichův Hradec)

Bylo jich zase o dva víc a oktet už byl znát. Šlapající mašina mi připomenula – v dobrém – Krásné nové stroje Standy Diviše. Významným příspěvkem barvy zvuku kapely byly perkuse, doplňující výborného bubeníka, a taky jednoruký trumpetista (jedna ruka v sádře), který vynikal i opticky.

První koncert Fresh Meat ve Staré Pekárně se podle mne vydařil díky hojnému publiku a všem třem kapelám, které by se rozhodně měly v Pekárně v příštím roce zase objevit. Další koncert projektu Fresh Meat se bude konat 28. listopadu 2012. Informace o něm najdete na webu www.starapekarna.cz.

(Zaznamenal Tomáš Kytnar)