Dorota Barová feat.

Pod názvem Dorota Barová feat. vychází u Indies Scope album, které mapuje různé projekty a hudební spolupráce zpěvačky a violoncellistky Doroty Barové. Vedle Tara Fuki, Vertiga, Kuzmich Orchestra nebo DoMa Ensemble na albu najdete i méně známé formace. Album si představíme v profilové rubrice Třikrát z Proglasu ve středu 29. srpna 2012 od 14.30.

Dorota Barová feat. je profilové kompilační album Doroty Barové, jedné z nejvýraznějších postav nezávislé české hudební scény. Barová je majitelkou sametového altu, vynikající hráčkou na violoncello, skladatelkou, textařkou a navíc ráda podstupuje hudební výlety do všech žánrů. Kompilace obsahuje skladby nejen jejích „domovských“ kapel (Tara Fuki, Kuzmich Orchestra, Vertigo atd.), ale i písně z nahrávek, na kterých Dorota hostuje (Lenka Dusilová, Květy, Jaromír Honzák Quintet, River, Frufru, Jan Burian atd.), nebo z projektů, na nichž se představuje jako autorka. A to, že Dorota Barová nejen krásně zpívá a hraje, ale je i vynikající autorkou a textařkou, dokazuje album opravdu přesvědčivě.

Pět bonusových skladeb, které se nevešly na CD, je volně ke stažení na webové stránce alba www.indies.eu/alba/1329/feat/. Jedná se o skladby kapel Points, Čankišou, Tellemarkk, Lippany a Tisíc let od ráje.

(Tisková zpráva vydavatele)

 

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web