Vertigo Quintet a Dorota Barová vydávají album

8. srpna 2008 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Vertigo Quintet, jedna z našich nejlepších jazzových kapel, vydává 1. září společné album se zpěvačkou Dorotou Barovou, známou především z dua Tara Fuki. Barová s Vertigo Quintetem vystoupila například letos na jaře na festivalu JazzFestBrno.

Jazzová kapela Vertigo Quintet (Marcel Bárta, Vojtěch Procházka, Oskar Török, Rastislav Uhrík, Daniel Šoltis), která za své debutové album, vydané v roce 2005, obdržela Anděla, cenu Akademie populární hudby v kategorii Jjazz a blues, vydává album Vertigo Quintet & Dorota Barová. Jde o výsledek dlouhodobé autorské i interpretační spolupráce se zpěvačkou a violoncellistkou Dorotou Barovou, členkou alternativního dívčího dua Tara Fuki. Album obsahuje sedm autorských skladeb členů Vertigo Quintetu i Doroty Barové, z toho tři Dorota Barová opatřila polskými texty. Album přináší naprosto originální mix jednoho z nejosobitějších hlasů na evropské scéně, violoncella a polsko-českých textů Doroty Barové, a zvuku Vertigo Quintetu. Výsledkem je křehká, atmosférická a posluchačsky přístupná hudba s inspiracemi z free jazzu, world music, soudobé vážné hudby i popu. Album vzniklo v Polsku ve spolupráci s mistrem zvuku Tadeuszem Mieczkowskim, který spolupracoval i s Patem Methenym a z českých hudebníků např. s Danem Bártou a Illustratosphere nebo s triem Roberta Balzara. Design alba je dílem grafičky Zuzany Lednické ze Studia Najbrt a fotografa Václava Jiráska.

Album Vertigo Quintet & Dorota Barová vychází 1. září 2008 na nezávislém jazzovém labelu Animal Music, který provozuje Petr Ostrouchov, bývalý člen skupiny Sto zvířat, autor filmové hudby (např. Želary), advokát a jazzový fanoušek. Album vychází s grantovou podporou Ministerstva kultury, Hudební nadace OSA a Nadace Českého hudebního fondu a ve spolupráci s Polským institutem v Praze.

Na podporu vydání alba Vertigo Quintet & Dorota Barová bude uspořádáno turné, jehož součástí bude oslava vydání alba 26. září 2008 v pražském Divadle na Dobešce, kam své příznivce Vertigo Quintet & Dorota Barová zvou se vstupem volným; koncert bude zaznamenáván pro Českou televizi.

Program turné:

20.09. - BRATISLAVA - klub Hlava XXII
21.09. - ZÁBŘEH na MORAVĚ - kino Retro
22.09. - OLOMOUC - Divadlo hudby
23.09. - BRNO - Stará Pekárna
24.09. - ROŽNOV POD RADHOŠTĚM
25.09. - USTI NAD LABEM - Národní dům
26.09. - PRAHA - Divadlo na Dobešce - křest CD
28.09. - PRAHA - U Staré paní
30.09. - PRACHATICE - Městské divadlo
01.10. - PRAHA - Velvyslanectví Polské republiky (uzavřená akce)
02.10. - PARDUBICE - Divadlo 29
04.10. - PLZEŇ
08.10. - PRAHA - Rudolfinum (Jazz v Rudolfinu)
10.10. - PRAHA - U Staré paní

(Text podle oficiální tiskové zprávy vydavatele)

NyníVonička pro milovníky...
Písnička: Jedna růža, dve růže; Sóla: Hovorková Zdenka, Navrátilová Květa; Soubor: Moravanka; CD: To nejlepší od Moravanky
11:00Barvínek
11:45Písně
11:57Myšlenka na den
12:00Polední modlitba
12:05Hudební siesta
12:40Střípek poezie

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web