Dědečkova Trafikantka v reedici

29. ledna 2013 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Supraphon vydal 18. ledna u příležitosti šedesátin básníka, písničkáře a současného předsedy Českého centra Mezinárodního PEN klubu Jiřího Dědečka poprvé na CD jeho legendární album Zabili trafikantku, které obsahuje i tři bonusové skladby.

„Písně rebelujícího zpěváka z vystoupení v divadle Semafor v březnu roku 1989 vypovídají o době svého vzniku a zároveň přes uplynulé dvacetiletí působí stále úderně a nadčasově. Pronikavě jednoduchými, inteligentními zkratkami míří autor v písňových textech ale i v proslovech mezi jednotlivými skladbami k lapidárnímu, nečekanému a strhujícímu sdělení,“ komentuje vydání historicky prvního LP Jiřího Dědečka z roku 1990 producentka Supraphonu Naďa Dvorská a dodává: „Album, které ve své době vyšlo pouze na LP a audiokazetě, bude nyní na CD obsahovat i tři bonusové nahrávky písniček z roku 1984: Meziměsto, Sadem, lesem, parkem Pes, Franta a Kant.  V řadě skladeb kompletu Zabili trafikantku doprovázejí  Jiřího Dědečka na akordeon Václav Veselý a na housle Karel Holas.

Publicista Pavel Klusák píše v doprovodném textu reedice: „U Jiřího Dědečka se posluchači často smějí tomu, že uprostřed bytostně pokřiveného světa pořád doufá v jeho normálnost a někdy ji s hranou vypravěčskou naivitou předpokládá. To se pak člověk směje z několika důvodů najednou, nejvíc tomu odhalenému rozdílu… Jiří Dědeček toho od dob svého prvního elpíčka provedl dost. Všechny další desky točil už bez her s cenzurou; ale svobodný byl hned při vzniku téhle první.“

U příležitosti životního jubilea Jiřího Dědečka se připravuje v Malostranské Besedě v Praze na pondělí 18. února 2013 narozeninový koncert s hosty, mezi nimiž budou například: Petr Skoumal, Jan Burian, Marcel Pindel, Jaroslav Krasničan, Vojtěch Heřmánek a Viktorie Dědečková.

(Tisková zpráva vydavatelství Supraphon)

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web