Chick Corea představí v Brně novou kapelu

8. prosince 2012 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Novou kapelu představí 10. března 2013 legendární americký pianista a skladatel Chick Corea v brněnském Bobycentru. Čeští fanoušci tak budou mít v rámci mimořádného evropského turné unikátní příležitost naživo zhlédnout nejnovější hudební projekt osmnáctinásobného držitele cen Grammy a trojnásobného laureáta Latin Grammy. Nový soubor s názvem The Vigil je nejnovějším a trochu překvapivým přírůstkem do rozvětvené rodiny Coreových současných kapel.

Do kapely přizval Corea výborné instrumentalisty: Na bicí hraje fenomenální Marcus Gilmore, jehož znají čeští fanoušci z kapel Vijaye Iyera či Stevea Colemana, na baskytaru Hadrien Feraud, který vedle Chicka Corey spolupracuje například s Johnem McLaughlinem, na saxofon další Coreův oblíbenec Tim Garland a na kytaru nový objev z Los Angeles, Charles Altura.

„Chick Corea je další z řady nejvýznamnějších světových jazzmanů, které náš festival v posledních letech představuje našemu publiku,“ uvádí Vilém Spílka, umělecký ředitel festivalu JAZZFESTBRNO. „Corea navíc představí zbrusu nový projekt na jeho vůbec prvním turné, a proto se těšíme na Coreovy nové skladby i fantastické nové či staronové spoluhráče.“

Vstupenky na koncert kapely Chick Corea and The Vigil jsou v prodeji v síti Ticketportal (www.ticketportal.cz) v limitované vánoční edici s garantovanými cenami do 24. 12. 2012 v kategoriích od 390 Kč do 1290 Kč. Dále pak jsou k dispozici speciální vstupenky na exkluzivní místa s rautem a vstupem do VIP prostoru v ceně 2490 Kč. Více informací na www.jazzfestbrno.czwww.chickcorea.cz.

(Oficiální tisková zpráva)

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Regiony

Regiony

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web