Muzikanti, to sú chlapci! - CM Vonička

Muzikanti, to sú chlapci! - CM Vonička

Cimbálovou muziku havířovského souboru přivítáme v dalším pořadu projektu Muzikanti, to sú chlapci! ve středu 26. dubna. V živém vysílání si mladé muzikanty poslechnete od 16.55.

Soubor lidových písní a tanců Vonička  byl založen v září roku 1991 a v současné době jej navštěvuje 82 členů - 62 tanečníků a 20 muzikantů. Činnost souboru směřuje k šíření lidové písně a k zachování tradic v regionu Těšínského Slezska a Lašska, rodišti hudebního skladatele Leoše Janáčka.

Uměleckými vedoucími souboru jsou manželé Emilie a Jiří Slavíkovi, vedoucím cimbálových muzik je Jiří Pospěch.

Největším úspěchem v patnáctileté činnosti souboru je získání dvou z hlavních ocenění na 53. mezinárodním folklorním festivalu ve francouzském Dijonu v září 1999 za účasti 25 souborů z celého světa, a to ceny „Za nejlepší pěvecký projev“ a ceny "Radost ze života“ za nejsympatičtější kolektiv.

Během zahraničních zájezdů viděli tanečníky a muzikanty Voničky diváci na Slovensku, v Belgii, Bulharsku, Francii, Švýcarsku, Německu, Rakousku, Polsku, Litvě, Velké Británii, Estonsku, Lotyšsku a Itálii. Soubor se zúčastnil velkých mezinárodních folklorních festivalů Europeáda v roce 2003 (Sardinie), v roce 2005 (Francie), v roce 2008 (Švýcarsko), v roce 2011 (Estonsko).

Vonička_Havířov

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web