Hraje dudácké duo Tryhuci

Hraje dudácké duo Tryhuci

Jubilejní padesátý pořad cyklu Muzikanti, to sú chlapci! přivítá v živém vysílání Lucii a Ondřeje Tryhukovy, kteří obnovili dudáckou tradici na Brněnsku a stojí za založením mezinárodního dudáckého festivalu GAJDEFEST v Omicích. Poslouchejte ve středu 24. října za pět minut pět odpoledne.

Jen málokterý hudební nástroj tak odráží různorodost kultur, jako právě dudy. Dudy jsou velmi prastarým hudebním nástrojem, který vytvořil hluboké tradice v hudebním instrumentáři různých národů po celém světě jako žádný jiný. Jeho původ se datuje hlouběji více jak 5000 let do historie. Má své podoby všude po světě, ale nejvíce rozličných proměn lze vysledovat právě zde na starém kontinetu, kde se přizpůsoboval danému hudebnímu cítění a potřebám různých evropských národů a kultur.

Ondřej a Lucie Tryhukovi jsou nositeli této lidové tradice, s níž již řadu let účinkují na folklorních festivalech u nás  i v zahraničí. Působí v několika souborech a spolupracují s mnoha organizacemi, zabývajícími se rozvojem a udržováním lidových tradic nejen v ČR. Kromě tradiční lidové hudby se věnují také dudácké hudbě zahraničních zemí.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web