Hraje dudácké duo Tryhuci

Hraje dudácké duo Tryhuci

Jubilejní padesátý pořad cyklu Muzikanti, to sú chlapci! přivítá v živém vysílání Lucii a Ondřeje Tryhukovy, kteří obnovili dudáckou tradici na Brněnsku a stojí za založením mezinárodního dudáckého festivalu GAJDEFEST v Omicích. Poslouchejte ve středu 24. října za pět minut pět odpoledne.

Jen málokterý hudební nástroj tak odráží různorodost kultur, jako právě dudy. Dudy jsou velmi prastarým hudebním nástrojem, který vytvořil hluboké tradice v hudebním instrumentáři různých národů po celém světě jako žádný jiný. Jeho původ se datuje hlouběji více jak 5000 let do historie. Má své podoby všude po světě, ale nejvíce rozličných proměn lze vysledovat právě zde na starém kontinetu, kde se přizpůsoboval danému hudebnímu cítění a potřebám různých evropských národů a kultur.

Ondřej a Lucie Tryhukovi jsou nositeli této lidové tradice, s níž již řadu let účinkují na folklorních festivalech u nás  i v zahraničí. Působí v několika souborech a spolupracují s mnoha organizacemi, zabývajícími se rozvojem a udržováním lidových tradic nejen v ČR. Kromě tradiční lidové hudby se věnují také dudácké hudbě zahraničních zemí.

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web