Živě s brněnskými Gajdoši

Živě s brněnskými Gajdoši

V rámci projektu Muzikanti, to sú chlapci! nabídneme ve středu 18. ledna za pět minut pět odpoledne záznam vystoupení brněnské skupiny Gajdoši se svým uměleckým vedoucím, zpěvákem a multiinstrumentalistou Václavem Kováříkem. 

GAJDOŠI BRNO mají v repertoáru skladby a písně  od období gotiky, renesance přes baroko až po klasicismus a svébytným způsobem jej podle svých představ převyprávěli pro současného posluchače. Stejně tak se chopili folklorního odkazu písní a melodií z oblasti Brněnska a dokázali, že i tyto zdánlivě nezajímavé záznamy ze zpěvníků lze interpretovat jemně svěžím a současným způsobem při zachování úcty k dané předloze.

 

Krom těchto dvou hudebních tváří, které se ovšem navzájem prolínají a doplňují díky stávajícímu nástrojovému a personálnímu obsazení se GAJDOŠI BRNO věnují i tradičnímu pojetí interpretace lidových písní z dalších regionů Moravy, Čech i Slovenska.

 

 

Za dobu svého působení natočili řadu hudebních nosičů. V současné sestavě (Václav Kovářík - zpěv, grumle, kytara; Naďa Chocholáčová - zpěv, dudy, kytara; Broňka Schoříková - cimbál, zpěv; Petr Mikulka - housle, viola, zpěv) natočili 2 hudební nosiče - Hudba zámků a podzámčí (2011) a Písně z Brněnska (2013).

 

Gajdoši zahráli živě v brněnském studiu Proglasu v červnu 2014.

 

 

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web