Živě s brněnskými Gajdoši

Živě s brněnskými Gajdoši

V rámci projektu Muzikanti, to sú chlapci! nabídneme ve středu 18. ledna za pět minut pět odpoledne záznam vystoupení brněnské skupiny Gajdoši se svým uměleckým vedoucím, zpěvákem a multiinstrumentalistou Václavem Kováříkem. 

GAJDOŠI BRNO mají v repertoáru skladby a písně  od období gotiky, renesance přes baroko až po klasicismus a svébytným způsobem jej podle svých představ převyprávěli pro současného posluchače. Stejně tak se chopili folklorního odkazu písní a melodií z oblasti Brněnska a dokázali, že i tyto zdánlivě nezajímavé záznamy ze zpěvníků lze interpretovat jemně svěžím a současným způsobem při zachování úcty k dané předloze.

 

Krom těchto dvou hudebních tváří, které se ovšem navzájem prolínají a doplňují díky stávajícímu nástrojovému a personálnímu obsazení se GAJDOŠI BRNO věnují i tradičnímu pojetí interpretace lidových písní z dalších regionů Moravy, Čech i Slovenska.

 

 

Za dobu svého působení natočili řadu hudebních nosičů. V současné sestavě (Václav Kovářík - zpěv, grumle, kytara; Naďa Chocholáčová - zpěv, dudy, kytara; Broňka Schoříková - cimbál, zpěv; Petr Mikulka - housle, viola, zpěv) natočili 2 hudební nosiče - Hudba zámků a podzámčí (2011) a Písně z Brněnska (2013).

 

Gajdoši zahráli živě v brněnském studiu Proglasu v červnu 2014.

 

 

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web