Třikrát z Proglasu: nové album francouzské skupiny Meïkhaneh

Třikrát z Proglasu: nové album francouzské skupiny Meïkhaneh

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Meïkhaneh
Audioarchiv
8. června 2022 World music, Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Meïkhaneh je skupina z Bretaně, která se inspiruje mimo jiné hudbou perskou, mongolskou a folklorem různých evropských národů. Její nové album Chants du dedans, chants du dehors vychází v pátek 10. června 2022. Představíme si je v den vydání ve 14.00.

Skupinu tvoří Maria Laurent (zpěv, západomongolská loutna tovshuur, banjo, příčná flétna), Johanni Curtet (hrdelní zpěv, středoasijská loutna dombra, mongolský smyčcový nástroj morin chuur, brumle) a Milad Pasta (zpěv, perkuse). Na novém albu jako hosté navíc hrají Pauline Willerval (bulharský smyčcový nástroj gadulka a violoncello) a Dylan James (kontrabas).

Album Chants du dedans, chants du dehors vychází pět let po předchozí kolekci kapely, nazvané La Silencieuse (2017). Obsahuje hudbu ovlivněnou evropským, perským a mongolským folklorem. Kapela zpívá mongolsky, persky, portugalsky, řecky, francouzsky a také ve vymyšleném jazyce.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web