Korjen – chystáme rozhovor o novém albu

Korjen – chystáme rozhovor o novém albu
4. srpna 2019 World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

V září vyjde nové album mezinárodní skupiny Korjen, kterou tvoří tři zpěvačky z různých zemí a tři čeští hudebníci. Rozhovor se skupinou, která hraje mimo jiné úpravy lidových písní z Arménie, Bosny, Polska nebo Slovenska, uvedeme v sobotu 7. září 2019 od 15.15. Později bude pořad k dispozici v audioarchivu.

Skupinu Korjen tvoří tři čeští hudebníci a tři zpěvačky – jedna z Bosny, druhá z Polska a třetí se slovenskými a arménskými kořeny. Své první album skupina vydala vlastním nákladem v roce 2012, nyní je těsně před vydáním novinka, nazvaná Sabur, která vznikla v produkci Matouše Godíka a na kterém hostuje polský hudebník Lukasz Sabat. Skupina Korjen hraje lidové písně z Arménie, Bosny, Polska nebo Kosova, které však mužská část kapely posouvá směrem k moderní taneční hudbě a dalším stylům.

Rozhovor se skupinou Korjen jsme natočili v Ostravě na konferenci/festivalu Czech Music Crossroads. U našeho mikrofonu byly všechny tři zpěvačky: Ewa Zurakowska (Polsko), Svetlana Sarkisjan (Slovensko/Arménie) a Aida Mujačić (Bosna). Skupinu dále tvoří Marek Novotný (kytara), Milan Mikšíček (basa) a Honza Šikl (bicí).

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web