Hradecký slunovrat ohlásil novinky pro rok 2016

Hradecký slunovrat ohlásil novinky pro rok 2016

Květy, Ivan Hlas trio, Kittchen, Yellow Sisters a Petr Linhart. To jsou někteří z interpretů, které v červnu 2016 uslyšíte na festivalu Hradecký slunovrat v Hradci nad Moravicí u Opavy. Novinkou je scéna v režii Milana Tesaře a Radia Proglas. Kapely se mohou aktuálně přihlásit na Open scénu. Diskusní scénu povede Michal Berg.

Městečko Hradec nad Moravicí má překrásný zámecký areál, kterému dominují bílý a červený zámek. A právě v tomto magickém prostředí se ve dnech 24. a 25. června  2015 koná další ročník festivalu Hradecký slunovrat. Diváci se opět mohou těšit na tři hudební scény, gastrostage Krmelec pod taktovkou Romana Kopřivy, dětskou Montessori scénu, mnoho diskuzí, workshopy atd. Pořadatelé také ohlásili první z několika desítek vystupujících. Jsou to trio Ivana Hlase, Květy, písničkář Kittchen, kapela Yellow Sisters a Petr Linhart. „Znovu se zaměřujeme na velmi aktuální hudbu, na interprety, kteří vydali nová kvalitní alba, ostatně Kittchen a Květy se objevují na předních místech prestižních výročních anket,“ říká šéf festivalu Vašek Müller, „jsme festival, který dává velký důraz na sdělení. To, zda se jedná o folkového písničkáře, rockovou kapelu nebo elektronickou hudbu, pro nás není podstatné, ale v programu samozřejmě najdete třeba i špičkovou českou world music a zástupce dalších žánrů. Více se dozvíte po Novém roce každé úterý na našem Facebooku a webu.“

Pořadatelé opět vypisují konkurs pro kapely, které by si rády zahrály na Open scéně. „Open scéna se stala nedílnou a plnohodnotnou součástí Hradeckého slunovratu. Vždyť pro ročník 2015 přišlo téměř 50 přihlášek. Vystoupení na této scéně nabízíme jako příležitost zahrát si v krásném zámeckém prostředí, s kvalitním ozvučením všem kapelám i jednotlivcům bez žánrového omezení – výběr je pouze pocitová záležitost užšího dramaturgického týmu. Festivalové publikum už si zvyklo tuto scénu navštěvovat a nechávat se překvapit, i když jsou pro ně mnohá jména vystupujících zcela nová. A to, že je scéna zcela volně a bezplatně přístupná, je i náš dárek a poděkování za vstřícnost Státnímu zámku Hradec nad Moravicí," říká jeden z dramaturgické komise této scény Zdenek Svánovský.

Více informací o scéně v režii Proglasu si přečtěte v samostatném článku.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Regiony

Regiony

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web