Tisíc kol hitparády oslavíme s Yellow Sisters

Tisíc kol hitparády oslavíme s Yellow Sisters
17. prosince 2015 Aktuality, World music, Jazz Autor: Milan Tesař

V sobotu 25. června 2016 proběhne v Hradci nad Moravicí u Opavy v rámci festivalu Hradecký slunovrat oslava 1000 kol naší posluchačské hitparády Kolem se toč. Jedním z účinkujících bude skupina Yellow Sisters. Věnovat se jí budeme v pořadu Třikrát z Proglasu v pátek 18. prosince od 14.30.

Vokální skupinu Yellow Sisters tvoří čtyři mladé ženy – Antonia Nyass, Bára Vaculíková, Léňa Yellow a Lucie Hawa Goldin. Antonia a Hawa se potkaly v kapele Éterity, a objevily tak svou lásku k experimentu s hlasem a rytmem. Obě jsou neoddělitelně spojeny s Afrikou a to se odráží na jejich tvorbě v propracovanosti rytmů, hloubce a vášnivosti textů a vokálů. Léňa s Bárou spolupracují od roku 2000 jako vokální duo na různých projektech. Yellow Sisters založily původně jako a cappella trio, když cestovaly po Evropě s programem pouličních představení. Po několika hudebních misích, které vyvrcholily v roce 2005 návštěvou Gambie a projektem Czech-Gambian Connection, se propojily s Antonií a Hawou, čímž Yellow Sisters získaly nový rozměr.

Yellow Sisters mají na svém kontě řadová alba Singalana (2006) a Tubab Woman (2010), dále kolekci písní pro děti Zvěřinec (2012), remixové dvojalbum a koncertní CD.

V naší hitparádě naposledy bodovaly s písni Makchi v září 2014, nejlépe na čtvrtém místě. O dva roky dříve s písní Šel jeden krokodýl hitparádu vyhrály.

Jména dalších interpretů, s nimiž budeme v Hradci nad Moravicí slavit 1000 kol naší hitparády, vám budeme odtajňovat postupně.

NyníKomorní hudba
Skladba: Klavírní trio B dur, KV 502 - Allegro; Autor: Mozart Wolfgang Amadeus; Soubor: Guarneri trio Praha
02:00Křesťan a svět
02:25Písně
03:00Folklorní okénko
04:00Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

První výsledky ankety Album roku 2021

bokova_prometheusPředstavujeme 11. až 20. místo výroční ankety Proglasu o Album roku 2021.

Regiony

Regiony

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web