A cappella na kanapi – Synnøve Brøndbo Plassen

A cappella na kanapi – Synnøve Brøndbo Plassen

Pořad v souvislostech


A cappella na kanapi: Synnøve Brøndbo Plassen
Audioarchiv
17. prosince 2021 World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

Po pauze se do našeho vysílání vrací pořad A cappella na kanapi. V neděli 19. prosince 2021 si v něm představíme norskou zpěvačku Synnøve Brøndbo Plassen.

Norská zpěvačka Synnøve Brøndbo Plassen své album nazvala Hjemve, což v norštině znamená „stesk po domově“. A právě na svůj domov, na svůj rodný kraj Folldal v Norsku, zpěvačka na albu prostřednictvím vybraných lidových písní vzpomíná. Písně z tohoto regionu nasbírala v archivech, na nahrávkách, slyšela je od svých starších krajanů… A ve spolupráci s Gjermundem Larsenem, respektovaným a cenami ověnčeným producentem a skladatelem, z nich sestavila album.

Synnøve byla od dětství obklopena lidovou hudbu a moc ráda například svým hlasem napodobovala hru houslí. V současné době se právě na tuto pěveckou disciplínu, tedy na původně instrumentální hudbu provozovanou a cappella, zaměřuje. Kromě toho studovala lidovou hudbu na Norské hudební akademii a její stylový záběr sahá od dětských písní až po písně duchovní. A zatímco na koncertech ji obvykle doprovázejí hráči na kytaru a mandolínu, album Hjemve nahrála bez hudebních nástrojů.

https://www.youtube.com/watch?v=UmfOibo2_y4

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web