Synkopy na kanapi: koncertní album Pavla Wlosoka

Synkopy na kanapi: koncertní album Pavla Wlosoka

Pořad v souvislostech


Synkopy na kanapi: Pavel Wlosok
Audioarchiv
23. září 2022 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

V roce 2015 natočil český pianista Pavel Wlosok společně s americkým saxofonistou Rickem Margitzou album Storyteller. Nedávno vyšla jako dvojalbum jeho koncertní verze a z ní si pustíme dvě rozsáhlejší skladby v pořadu Synkopy na kanapi 25. září 2022.

Český klavírista a skladatel Pavel Wlosok žije už více než 20 let ve Spojených státech, kde se věnuje nejen své vlastní tvorbě, ale především vyučuje na Western Caroline University. Má také nahrávací studio a fotografuje. Pro svá jednotlivá alba si vybírá různé spoluhráče a před několika lety v rozhovoru pro naše rádio řekl: „Zatím jsem měl štěstí. S muzikanty, které jsem si vybral, se mi pracovalo velmi dobře.“ V pořadu Synkopy na kanapi si představíme aktuální koncertní verzi alba Storyteller, které Wlosok nahrál se svým triem a jako hosta si na ně pozval saxofonistu Ricka Margitzu. Pavel Wlosok jako skladatel rád vsází na výrazné melodie. Říká: „Když posluchač slyší silnou melodii, většinou zbystří a začne mít o muziku zájem.“

https://www.youtube.com/watch?v=tkL1pTtjtqk

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web