Pavel Wlosok vydal album s Paulem Bollenbackem

6. prosince 2016 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Pavel Wlosok, český pianista žijící ve Spojených státech, si ke spolupráci na svém novém albu přizval kytaristu Paula Bollenbacka. CD se jmenujeSmile Baby Smile.

Pavel Wlosok, český klavírista a skladatel, který už řadu let žije ve Spojených státech, natočil své čtvrté album pro společnost New Port Line v triu s kontrabasistou Zackem Pagem a bubeníkem Evanem Martinem. Důležitým aktérem je však čtvrtý hráč, speciální host alba, kytarista Paul Bollenback. Wlosok na albu hraje na elektrické piano Fender Rhodes a právě souzvuk tohoto nástroje s Bollenbackovou kytarou je pro nahrávku určující.

V rozhovoru pro naše rádio Wlosok řekl: „Paul je vynikající kytarista. Setkal jsem se s ním poprvé v roce 2010, když jsme učili na pražské jazzové dílně, a od té doby jej sleduju. Líbí se mi jako hráč i jako skladatel. Je to jeden z mála kytaristů, který dokáže skvěle hrát s pianisty. Kytara a piano totiž mají v jazzovém triu nebo kvartetu velmi podobné role, oba jsou to nástroje současně melodické, harmonické i rytmické. Proto kytarista a pianista zřídkakdy doprovázejí spolu. Nejen že nejsou schopni hrát stejný rytmus, ale také společně příliš zaplňují prostor. Ale já jsem si Paula vybral právě proto, že dokáže výborně spolupracovat s pianisty. Ví, kdy hrát a kdy ne a také dokáže pracovat s možností doprovodu obou nástrojů zároveň, což nastává u méně rytmických skladeb.“