Okan – kubánská hudba v Třikrát z Proglasu

Okan – kubánská hudba v Třikrát z Proglasu
11. ledna 2020 Jazz, World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

V pondělí 13. ledna v 7.45 si v pořadu Třikrát z Proglasu představíme skupinu Okan, kterou tvoří kubánští hudebníci usazení v kanadském Torontu.

Skupina Okan vyhrála v Kanadě cenu pro začínající umělce Stingray Rising Star Award a získala také Independent Music Awards v kategoriích world music a jazz za své EP Laberinto, které vydala v roce 2018. Tato nahrávka je nyní základem prvního alba skupiny, nazvaného Sombras. Vyšlo v listopadu 2019 a obsahuje osm skladeb, nahraných ve spolupráci s producentem a basistou Robertem Riveronem, držitelem Latin Grammy. Mezi hosty figurují jména jako Miguel de Armas (klavír, klávesy), Alexis Bario (trubka), Pablosky Rosales (tres), Mari Palhares (pandeiro, surdo) nebo Frank Martinez (bicí). Základ kapely pak tvoří dvě dámy – Elizabeth Rodriguez (housle, zpěv) a Magdelys Savigne (zpěv, perkuse).

V současné době skupina pracuje na svém druhém albu, které by mělo vyjít již v roce 2020.

V pořadu Třikrát z Proglasu vám z alba Sombras nabídneme tři ukázky: anglicky zpívanou píseň Last Day, titulní skladbu Sombras, inspirovanou afrokubánským zpěvem k poctě předků, a Laberinto, píseň o strádání migrantů a stesku po domově.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Coffee to Help

coffee-to-help_cukr_obalCDPoslechněte si rozhovor se skupinou Coffee to Help z Rakovníka.

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web