V Brně zahraje Kubánec Ignacio Berroa

14. října 2006 Aktuality, World music, Jazz Autor: Milan Tesař

V <strong>pátek 20. října</strong> začne v Brně koncertem kubánského bubeníka <strong>Ignacia Berroy</strong> druhý ročník festivalu latinskoamerické hudby a tanců <strong>LatinFestBrno</strong>. Tři skladby z nového alba Ignacia Berroy poslouchejte ve středu 18. října od 14.30 h v rubrice Třikrát z Proglasu.

V pátek 20. října začne v Brně koncertem kubánského bubeníka Ignacia Berroy druhý ročník festivalu latinskoamerické hudby a tanců LatinFestBrno. Berroa přijede do Brna představit své aktuální album Codes, na kterém se mísí autorovy karibské kořeny s výbornou jazzovou hrou a letitými zkušenostmi. Koncertní sestavu Berroova kvarteta budou dále tvrořit saxofonista Felipe Lamoglia, klavírista Robert Rodriguez a baskytarista Armando Gola. Berroa je rodák z Havany, avšak svou rodnou zemi - jako spousta jeho dalších kolegů - z politických důvodů opustil. Přestože si už v 70. letech vybudoval na Kubě renomé jednoho z nejvyhledávanějších bubeníků, odešel v roce 1980 do New Yorku. Už rok na to si ho vyhlédl slavný Dizzy Gillespie, v jehož kapele Berroa v dalších letech působil. Příští pátek Berroa bude hrát v brněnském Semilassu. Koncert začíná ve 20 h. Další informace o celém festivalu LatinFestBrno 2006 hledejte zde. Tři skladby z nového alba Ignacia Berroy poslouchejte ve středu 18. října od 14.30 h v rubrice Třikrát z Proglasu.

NyníHudební siesta
Skladba: Suita z opery Zlatý kohoutek (1907) - Palác cara Dodona; Autor: Rimskij-Korsakov Nikolaj; Dirigent: Světlanov Jevgenij; Soubor: Orchestr Balšovo těátra v Moskvě
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...

První výsledky ankety Album roku 2021

bokova_prometheusPředstavujeme 11. až 20. místo výroční ankety Proglasu o Album roku 2021.

Regiony

Regiony

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web