V Brně zahraje Kubánec Ignacio Berroa

14. října 2006 Aktuality, World music, Jazz Autor: Milan Tesař

V <strong>pátek 20. října</strong> začne v Brně koncertem kubánského bubeníka <strong>Ignacia Berroy</strong> druhý ročník festivalu latinskoamerické hudby a tanců <strong>LatinFestBrno</strong>. Tři skladby z nového alba Ignacia Berroy poslouchejte ve středu 18. října od 14.30 h v rubrice Třikrát z Proglasu.

V pátek 20. října začne v Brně koncertem kubánského bubeníka Ignacia Berroy druhý ročník festivalu latinskoamerické hudby a tanců LatinFestBrno. Berroa přijede do Brna představit své aktuální album Codes, na kterém se mísí autorovy karibské kořeny s výbornou jazzovou hrou a letitými zkušenostmi. Koncertní sestavu Berroova kvarteta budou dále tvrořit saxofonista Felipe Lamoglia, klavírista Robert Rodriguez a baskytarista Armando Gola. Berroa je rodák z Havany, avšak svou rodnou zemi - jako spousta jeho dalších kolegů - z politických důvodů opustil. Přestože si už v 70. letech vybudoval na Kubě renomé jednoho z nejvyhledávanějších bubeníků, odešel v roce 1980 do New Yorku. Už rok na to si ho vyhlédl slavný Dizzy Gillespie, v jehož kapele Berroa v dalších letech působil. Příští pátek Berroa bude hrát v brněnském Semilassu. Koncert začíná ve 20 h. Další informace o celém festivalu LatinFestBrno 2006 hledejte zde. Tři skladby z nového alba Ignacia Berroy poslouchejte ve středu 18. října od 14.30 h v rubrice Třikrát z Proglasu.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web