Kristina Barta na turné

Kristina Barta na turné
11. února 2018 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Pianistka a skladatelka Kristina Barta vystupuje od roku 2015 v triu s Janem Fečem (kontrabas) a Markem Urbánkem (bicí). Skupina má na svém kontě řadu úspěchů ze soutěží a v roce 2017 vydala debutové album Ema29. V březnu 2018 Kristina Barta se svou skupinou vyráží na rozsáhlé klubové turné, v jehož rámci by měla navštívit i naše rádio. Rozhovor odvysíláme 28. března v 19.15.

Kristina Barta původně hrála na hoboj. Na otázku, jak ji zkušenost s melodickým nástrojem ovlivnila ve hře na klavír a v kompoziční práci, odpovídá: „Myslím, že mě to ovlivnilo opravdu hodně. Věnovala jsem se melodickému nástroji a je pravda, že moje hudba vychází především z melodií, i když se od toho v posledních letech snažím trochu oprostit. Narazila jsem totiž na různé rytmické problémy a uvědomuji si, že mám ještě co dohánět. Původně mě při komponování napadaly jen melodie, zatímco harmonie a rytmus byly stranou, ale teď už se snažím, aby to bylo vyvážené. Moje jazzová hudba se však stále vyznačuje zpěvnými melodickými linkami.“

V roce 2017 Kristina Barta vedle vydání debutového alba také ukončila magisterské studium na HAMU v Praze.

V rámci svého aktuálního turné vystoupí například 7. března v Broumově, 12. března v Divadelním klubu v Jihlavě, 13. března 2018 v Brně ve Staré Pekárně, 14. března v Bruntále nebo 15. března v klubu Parník v Ostravě. Aktuální data koncertů najdete zde.

 

Szidi Tobias – Sedmoláska

tobias_sedmolaskaPřečtěte si recenzi nejnovějšího 2CD zpěvačky Szidi Tobias.

Regiony

Regiony

David Stypka – recenze

stypka_nebojDavid Stypka je interpretem roku v cenách Anděl. Přečtěte si naši recenzi.

Profil skupiny Jablkoň

jablkon_nemecSkupina Jablkoň slavila 40 let. Poslechněte si její profil.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music