Mandolinista Thile se vrací k bluegrassu

Mandolinista Thile se vrací k bluegrassu
25. srpna 2011 Country, Aktuality Autor: Milan Tesař

Chris Thile je bluegrassový mandolinista, známý ze skupin Nickel Creek a Punch Brothers. Jeho nové album se jmenuje Sleep With One Eye Open a hudebník je natočil v duu s kytaristou Michaelem Davesem.

Thile & DavesChris Thile (* 1981) je americký mandolinista a zpěvák původem z Kalifornie známý především z akustického tria Nickel Creek, ve kterém se věnoval progresivní akustické hudbě vycházející částečně z bluegrassu. V současné době působí ve skupině Punch Brothers, která se věnuje nové akustické hudbě (kombinace bluegrassu a jazzu). Natočil také pět sólových alb, spolupracoval s mandolinistou Mikem Marshallem a dalšími umělci.

Kytarista Michael Daves se narodil v Atlantě v roce 1977 a momentálně žije v New Yorku.

Zatímco na většině svých dosavadních projektů Chris Thile z bluegrassu jen volně čerpá a posouvá jej směrem k modernějším žánrům, nové album Sleep With One Eye Open je žánrově mnohem čistší. CD obsahuje skladby Billa Monroea, Lestera Flatta a dalších bluegrassových klasiků a také několik tradicionálů.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web