Jazz Goes to Town pod taktovkou Michala Wróblewského

Jazz Goes to Town pod taktovkou Michala Wróblewského
3. září 2020 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Novým dramaturgem festivalu Jazz Goes to Town v Hradci Králové je jazzový saxofonista Michal Wróblewski. Rozhovor s ním o letošním ročníku festivalu chystáme na 25. září. Festival proběhne ve dnech 4.–10. října 2020.

Hlavní osou letošního programu tohoto tradičního festivalu bude představení u nás nepříliš známých, ale přesto špičkových evropských jazzových kapel.

Poprvé se v Česku například představí německo-britská skupina Oli Steidle & The Killing Popes, která do Hradce Králové přinese „složité rytmy, virtuózní chaos a krásné melodie“.Další českou premiéru nabídne špičkové skandinávské trio, norsko-švédští We Are. Do třetice česká premiéra: trombonista Samuel Blaser a jeho mezinárodní trio (CH/FR/DE). Poprvé v Česku zahraje také francouzská skupina Chromb!, ovivněná hudbou Johna Zorna, The Residents, Soft Machine nebo japonským noise-rockem Melt Banana. A poprvé k nám přijede také úplně nové turecko-rakousko-americké těleso s názvem Melez.

Českou scénu budou zastupovat Ondřej Pivec Organic Quartet, Luboš Soukup a Vojtěch Procházka (s dánskými spoluhráči), Vilém Spilka Quartet nebo skupina Talaqpo.

http://www.jgtt.cz/