Jak se vám líbí – rozhovor se skupinou Šouflšou

Jak se vám líbí – rozhovor se skupinou Šouflšou
15. ledna 2022 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Pod názvem Nemel & jazz se skrývá první oficiální album české dixielandové skupiny Šouflšou. Rozhovor s kapelou budeme v premiéře vysílat v pondělí 17. ledna 2022 v pořadu Jak se vám líbí.

Dixieland je raný styl jazzové hudby, který zažil své zlaté období ve 20. letech minulého století. Od let 40. však došlo k několika dalším vlnám zájmu o tuto hudbu a v tradici některé kapely pokračují i v současné době, tedy více než 100 let po vzniku tohoto žánru.

V tradičním dixielandovém obsazení hraje i středočeská skupina Šouflšou. Její sestavu tvoří Ondřej Němeček na banjo, Vojtěch Jasenovec na trubku, Jindřich Chytráček na kytaru, Jan Hanzelka na valchu, Zdeněk Horák na klarinet a Jakub Semera na tubu. Své album Nemel & jazz skupina nahrála po pěti letech existence, a to ve Vesnickém klubu Chotěmice Václava Koubka.

NyníPísničky před svítáním
Píseň: Kúpil som si tričko s nápisom Ukrajina (2022); Interpret: Šanta Števo; Album: Šanta Števo: Kúpil som si tričko… (singl)
05:00Písně
05:27Myšlenka na den
05:30Písně
05:45Radio Vatikán (slovenské...
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web