Hudební kompas: Berlínský jazzový orchestr LIUN

Hudební kompas: Berlínský jazzový orchestr LIUN

Pořad v souvislostech


Hudební kompas: LIUN + The Science Fiction Band
Budeme vysílat

Hudební kompas: Hradišťan & Javory Beat
Hudební kompas: Jan Vodňanský & Přemysl Rut
Hudební kompas
Vysílali jsme

Hudební kompas: Plasticine
Hudební kompas: Gaye Su Akyol
Hudební kompas: Thessaly Hifi
Audioarchiv
3. listopadu 2022 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Berlínský jazzový orchestr s názvem LIUN + The Science Fiction Band vydává v těchto dnech album Lily of the Nile. Představíme si je ve středu 9. listopadu 2022 v odpolední rubrice Hudební kompas.

V čele orchestru stojí švýcarská zpěvačka Lucia Cadotsch a německý saxofonista Wanja Slavin. Dalšími členy jsou trumpetista Magnus Schriefl, saxofonisté Kati Brien a Julius Gawlik, flétnista Sascha Friedl, trombonisté Shannon Barnett a Johannes Lauer, na piano hraje Manuel Schmiedel, na kontrabas Felix Henkelhausen a na bicí Fabian Rösch.

V době, kdy k nahrávkám různých žánrů naprosto přirozeně vznikají elektronické remixy, postupuje LIUN + The Science Fiction Band přesně opačně. Bere si jako základ elektronické album Time Rewind, společné dílo Lucie Cadotsch a Wanji Slavina z roku 2019, a snaží se je reinterpretovat pomocí akustických nástrojů.

Pasáže, které na původním albu nahrál automatický bubeník, jsou nahrazeny akustickými bicími, namísto syntezátorů zde slyšíme saxofony a flétny a místo naprogramovaného doprovodu trubky a trombóny. Oproti původnímu albu pak novinka Lily of the Nile obsahuje dvě úplně nové písně.

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web