Francouzský akordeonista Vincent Peirani poprvé v triu

Francouzský akordeonista Vincent Peirani poprvé v triu
12. června 2022 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Francouzský akordeonista Vincent Peirani má za sebou dlohou řadu projektů a spoluprací. V poslední době nahrával alba v duu se saxofonistou Emilem Parisienem, ale na svém kontě má i nahrávky s filharmonií nebo s většími sestavami na pomezí rocku, jazzu a elektronické hudby. Jeho nové album Jokers vzniklo sice v komorním obsazení, v triu, ale přináší poměrně energickou hudbu. Poslechněte si náš rozhovor s Peiranim.

Vincent Peirani v rozhovoru vysvětluje, že „příběh alba Jokers začal před třemi nebo čtyřmi lety“. Dostal nabídku ze Severoněmeckého rozhlasu v Hamburku, aby pro ně odehrál dva koncerty s úplně novým programem. Vzpomíná: „Zde se mi najednou otevřela příležitost zkusit opravdu něco nového. Řekl jsem si, že by to molo být trio, protože v triu jsem nikdy předtím nehrál a měl jsem z toho strach. I z toho důvodu jsem se nakonec rozhodl, že to nebude klasické jazzové trio – kontrabas, bicí a jeden další nástroj. Výsledkem mých úvah tedy bylo hybridní trio s kytaristou, který může v případě potřeby suplovat roli basy.“ Na kytaru v triu hraje italský hráč Federico Casagrande a na bicí Ziv Ravitz.

Vedle vlastní hudby Peirani na album zařadil i zajímavé coververze: jednu od metalového zpěváka Marilyna Mansona a jednu od rockové skupiny Nine Inch Nails. Vysvětluje: „Mám rád hudbu bez omezení a nic si nezakazuji. Nemám žádné žánrové bariéry a rozhodně si neříkám, že bych měl poslouchat jen jazz a nic jiného.“ Písně, které jej zaujmou, si zapisuje do sešitu a při přípravě nového alba jím listuje a vybírá, co by mohl zpracovat. Konkrétně o kapele Nine Inch Nails pak říká: „Jsem velkým fanouškem skupiny Nine Inch Nails. Když jsem tedy věděl, že album Jokers bude hodně pracovat s energií, rozhodl jsem se, že tuto její píseň zkusím zpracovat. A jsem moc rád, že se nám úprava povedla, protože tato konkrétní píseň je moje opravdu srdeční záležitost.“  

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web