Antonio Farao na brněnském JazzFestu

8. března 2014 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Hostem vystoupení saxofonisty Rostislava Fraše a jeho kapely na festivalu JazzFestBrno 2014 bude italský pianista Antonio Farao. Koncert se koná 30. března v Brně na Flédě. Antonia Faraa si představíme v rubrice Třikrát z Proglasu v úterý 11. března od 14.30.

Pořadatelé festivalu JazzFestBrno o Antoniovi Faraovi uvádějí:

„Již mnoho let se drží na absolutní špici nejen evropské jazzové hudby. Na základě svého raného zájmu o afroamerický hudební svět našel Farao své jazzové idoly v osobnostech Oscara Petersona a Errolla Garnera a později objevil i moderní jazzmany, mezi nimiž nechyběli McCoy Tyner, Herbie Hancock, Keith Jarrett, Bill Evans, John Coltrane, Miles Davis, Charlie Parker a Thelonious Monk. Farao spolupracoval s řadou skvělých jazzových muzikantů, včetně nahrávání ve slavných Abbey Road Studios v Londýně s Andrém Ceccarellim a London Symphony Orchestra na soundtracku k filmu Anthony Zimmer s francouzskou herečkou Sophií Marceau v lednu roku 2005. Hrál také s Leem Konitzem, Stevem Grossmanem, Christianem McBridem, Chicem Freemanem, Miroslavem Vitoušem, Johnem Abercrombiem, Richardem Gallianem, Davem Liebmanem, Didierem Lockwoodem, Bennym Golsonem a mnoha dalšími. V roce 2013 vydal své nejnovější CD Evan s Joem Lovanem, Irou Colemanem a Jackem DeJohnettem.“

Rostislava Fraše a Antonia Faraa na koncertě v Brně doplní Tomáš Baroš na kontrabas a Peter Solárik na bicí. V první polovině večera vystoupí Robert Balzar Trio.

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web