Prší na habry: třetí CD Ondřeje Škocha se zhudebněnou poezií

Prší na habry je v pořadí třetí autorský projekt hudebníka Ondřeje Škocha, který představuje zhudebněné básně francouzské básnířky Suzanne Renaud, manželky básníka a grafika Bohuslava Reynka.

Album pokračuje v linii žánrové různorodosti předchozí desky První sníh, přichází však s výrazným speciálním hostem ovlivňujícím celkové vyznění desky, kterým je slovenská písničkářka Zuzana Homolová. Rytmickou sekci opět vytvořili přední čeští jazzoví hudebníci Jan Linhart (bicí) a Petr Tichý (kontrabas). Na indická tabla, didgeridoo a udu byl přizván progresivní hudebník Tomáš Reindl, na cajón perkusista Tokhi. Produkce desky se kromě Ondřeje a Štěpána Škochových opět ujal Darek Král, skladatel divadelní hudby, který na desku zároveň nahrál klavír a klávesy. Stejně jako předchozí alba bylo i Prší na habry natočeno ve studiu All Senses Production Štěpána Škocha.

Autor desky Ondřej Škoch, kytarista a skladatel, absolvoval na Konzervatoři a vyšší odborné škole Jaroslava Ježka v oboru jazzová kytara a kompozice Jako kytarista a skladatel působil v hudebních uskupeních nejrůznějších žánrů: Manon 15, Marcipán,
Šum Švistu, Vesna Cáceres, Tam Tam Orchestra. Od roku 2001 zaujímá post baskytaristy kapely Chinaski.

(Zdroj: hudební vydavatelství 100Promotion)

Umlčené písně Yiddish Glory

yiddish-Glory_Silenced-songsVyšlo druhé album projektu Yiddish Glory. 

Regiony

Regiony

Sea of Wood – vydavatelství z Číny

Sea-of-Wood_Debell_Manhu_WOMEX2025Chystáme pořad o čínském vydavatelství Sea of Wood. 

Témata Jak se vám líbí

Marichka_WOMEX2025Podívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Darujte Proglas!