Tichá radost – nové album skupiny Mrakoplaš

Tichá radost – nové album skupiny Mrakoplaš
16. května 2023 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Nové album pražské skupiny Mrakoplaš se jmenuje Tichá radost. Martin Kalenda, jeden z kytaristů a zpěváků, je představí v pořadu Jak se vám líbí 9. června 2023.

Kapela Mrakoplaš se pojmenovala podle nedostudovaného mága ze série knih Terryho Pretchetta Úžasná Zeměplocha. Jan Spálený, který se v dubnu 2023 ujal v Malostranské besedě v Praze role kmotra nového alba, řekl: „Mrakoplaš – to je noblesní, rockem vonící muzika lehce posmutnělé barvy, s epickými texty. Muzika prostá jakékoliv chlapácké manýry a planého exhibování.”

Nové album Mrakoplaše se jmenuje Tichá radost. Člen skupiny, kytarista a autor velké části repertoáru Pavel Lipták vysvětluje: „Radosti jsou různé. Malé, velké, sdílené i třeba škodolibé. O nich tahle deska není. Rozhodli jsme se obnažit své radosti malé, drobné, pro někoho možná pranepatrné, ale hlavně tiché. Radosti, které nekřičíme do světa, ale sdílíme je jen velmi zřídka a jen s těmi opravdu nejbližšími. Radosti, co nás denně posunují kupředu a dávají nám sílu udělat další krok.”

Vedle Pavla Liptáka kapelu Mrakoplaš tvoří druhý kytarista a zpěvák Martin Kalenda, dále bubeník Pavel Douša a baskytarista Petr Maršík, což je sestava, která funguje od roku 2005. Ve většině písní na novém albu hostuje na klávesy a klarinet Milan Potoček.

https://mrakoplas.cz/album-ticha-radost/

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web