Mošny – po deseti letech živě ze studia

Mošny – po deseti letech živě ze studia
15. března 2017 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Po deseti letech vystoupí živě v našem studiu Mošny, folková skupina, která k vysílání Proglasu patří téměř od jeho počátků. Poslouchejte v pondělí 27. března 2017 od 19.15.

Folková skupina Mošny z Brna se od svého vzniku v roce 1992 zaměřuje především na původní vokální tvorbu. Zpočátku byl téměř výhradním autorem repertoáru písničkář Ivo Cicvárek, později k němu jako autoři textů například Jiří moravský Brabec, Petr Sedláček nebo členka skupiny Alena Milichovská.

Neměnným základem sestavy jsou po dlouhá léta kapelník Jiří Mrázek a zpěvačky Alena Milichovská, Kateřina Svobodová a Kamila Šebestová. Od roku 1999 je členem skupiny David Gregor a od roku 2001 Jakub Šimáně.

Skupina Mošny má na svém kontě dvě divácké ceny – Krtky – z folkového festivalu Zahrada, a to z let 1996 a 1999. Účastnila se finále Trampské Porty i Porty, v roce 1999 se stala Objevem roku podle čtenářů časopisu Folk & country. A její píseň Babylon je jednou z nejúspěšnějších v historii hitparády Proglasu Kolem se toč.

Mošny v roce 1997 natočily několik písní v našem studiu a v tomtéž roce jim vyšlo první oficiální album Zadními vrátky. Zatím poslední album Kdyby zítra… skupina vydala v roce 2009. V roce 2007 skupina zatím naposledy vystoupila živě v našem pořadu Jak se vám líbí. Zopakuje si to v březnu 2017. 

Více na www.mosny.cz

NyníKomorní hudba
Skladba: Klavírní sonata b moll - Quasi adagio; Autor: Liszt Franz; Sóla: Demidenko Nikolai - klavír
02:00Nejen chlebem (Rádio 7)
02:15Písně
03:00Oktáva
03:57Písně
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den

Rozhovor se skupinou Coffee to Help

coffee-to-help_cukr_obalCDPoslechněte si rozhovor se skupinou Coffee to Help z Rakovníka.

Regiony

Regiony

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web