John Hinshelwood zpívá verše Emily Dickinsonové

John Hinshelwood zpívá verše Emily Dickinsonové

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: John Hinshelwood
Budeme vysílat

Třikrát z Proglasu: Mísia
Třikrát z Proglasu: Josef Vejvoda
Třikrát z Proglasu
Vysílali jsme

Třikrát z Proglasu: Maca
Třikrát z Proglasu: Efruze
Třikrát z Proglasu: Khalia
Audioarchiv
15. července 2021 Folk, Aktuality, Country Autor: Milan Tesař

V pátek 16. července 2021 si v ranní rubrice Třikrát z Proglasu představíme skotského písničkáře Johna Hinshelwooda a jeho nové album Called Back, sestavené ze zhudebněných veršů americké básnířky Emily Dickinsonové. 

Skotský písničkář John Hinshelwood sestavil své šesté sólové album ze zhudebněných veršů americké básnířky z 19. století Emily Dickinsonové. CD se jmenuje Called Back, což je zároveň nápis na básnířčině náhrobním kameni. Hinshelwood básně propojil s několika typicky americkými hudebními styly, jako jsou bluegrass, jazz, soul, americana a také s keltským folkem. Do studia si pozval hned čtrnáct doprovodných hudebníků a hostů. Základ kapely tvoří písničkářův dlouholetý spolupracovník, kytarista Tim Black, dále baskytarista Ed McGlone a bubeník Frank McHugh. Na perkuse hraje ve Skotsku usazený hudebník z Los Angeles s doktorátem z oboru kompozice Steve Forman. Mezi další spolupracovníky na albu patří například oceňovaná písničkářka z Texasu Barbara Nesbitt, skotská zpěvačka Mairi Orr, skotský bluegrassový hráč na dobro Dave Currie, kytarista Colin MacFarlane nebo v Irsku usazená zpěvačka z Virginie Cathryn Craig.

http://www.johnhinshelwood.com/

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web