Jarret: rozhovor o albu Soulásky & samolásky

Jarret: rozhovor o albu Soulásky & samolásky
15. února 2017 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Liberecká skupina Jarret vydala nové studiové album s názvem Soulásky & samolásky. Je to první CD, na kterém se autorsky nepodílí původní člen a dlouholetý dvorní autor kapely Bohouš Vašák. V pořadu Jak se vám líbí vám nabídneme rozhovor s členy skupiny Hankou Skřivánkovou a Markem Štulírem. Poslouchejte ve čtvrtek 23. února 2017 od 19.15. 

Nové album přináší mimo jiné skladby Martina Kadlece ze spřízněné skupiny Disneyband (K čertu, Prohrávám – obě s výrazným ženským zpěvem), dále jednu píseň od zpěvačky Hanky Skřivánkové, dvě písně převzaté od písničkáře Jakuba Nohy (Queen & Jack Připomínáš déšť) a také zhudebněnou báseň Jana Skácela Andělé. Po tvorbě tohoto básníka mimochodem skupina Jarret sáhla už podruhé – na albu Unikat z roku 2002 najdeme jeho Píseň o nejbližší vině. Zajímavým zpestředním nového CD jsou dvě rozverné písně Pavla Havlíka – Ve sklepě a Song lodního kuchaře.

Skupina Jarret na novém albu spolupracovala s hudebním režisérem Peterem Binderem, který dokázal současně podtrhnou tiché a intimní momenty desky i vygradované pasáže. I když je hlavním poznávacím znamením Jarretu výrazný zpěv Hanky Skřivánkové, hutná rytmická sekce Tomáše Pialy (bicí) a Marka Štulíra (baskytara), elektrické i akustické kytary Michala Kadlece i klavír Daniela Hutaře vytvářejí kompaktní celek. Jako  hosté na albu účinkují Jan Provazník (saxofon, harmonika), Tomáš Křemenák (akordeon) i zvukový režisér Tomáš Martinek (kytara). 

Skupina Jarret vznikla v roce 1992. První album Hic non sunt leones natočila v roce 1997. K vrcholům její tvorby patří album Unikat z roku 2002.