Jak se vám líbí – Skupina Přístav s albem V peřejích

Jak se vám líbí – Skupina Přístav s albem V peřejích
17. listopadu 2022 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Přístav je úspěšná folková skupina z Brna, která má na svém kontě několik vítězství z festivalu Porta a jejíž členové se dnes také na pořádání Porty a dalších hudebních soutěží podílejí. Přístav nedávno vydal nové album s názvem V peřejích, které ve studiu představí členové kapely, manželé Aleš a Martina Hrbkovi.

Skupina Přístav je několikanásobným vítězem festivalu Porta. První cennou trofej získala v roce 1998, další ocenění následovala v letech 1999, 2001 a v roce 2004, kdy kdy Přístav vyhrál ve finále Trampské Porty hned dvě ceny. Své první album s názvem Prašná cesta Přístav vydal v roce 2001, v roce 2008 následovalo album Papírový drak, před pěti lety vyšla třetí deska PřiHrátky a letos novinka K peřejím. Členy skupiny Přístav jsou Vít Buriánek, Aleš Macků a manželé Aleš a Martina Hrbkovi, o něco kratší dobu v kapele fungují basista Kamil Mazálek a klávesistka Jitka Buriánková.

I když měl ve svých začátcích Přístav blízko k trampské poetice a i dnes se stále označuje za folkovou kapelu, na novém albu se zvuk posouvá do větší šířky a od akustického folku místy odbočuje. Členové kapely jsou nicméně aktivní i jako pořadatelé a spolupořadatelé folkových akcí, ať už jde o jihomoravské kolo nebo finále festivalu Porta, nebo například soutěž pro děti Brána.

Album V peřejích na Spotify: https://open.spotify.com/album/4PFk0lmhPnILKuISmGGSgc

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web