Petra Börnerová Trio živě z Koncertního studia

Petra Börnerová Trio živě z Koncertního studia
11. května 2022 Blues, Aktuality Autor: Milan Tesař

Petra Börnerová Trio je rodinná kapela ze severních Čech. Zpěvačku Petru Börnerovou na kytaru doprovází její manžel Tomáš Bobrovniczký, na bicí hraje jejich syn, Tomáš junior. Bluesová skupina, která má zkušenosti i ze zahraničních pódií, zahraje živě v našem Koncertním studiu. Trio vystoupí v našem studiu 12. května 2022. Sledujte i na YouTube kanálu Proglasu.

Jak Petra Börnerová prozradila v rozhovoru pro polský časopis Twój Blues, ve svých dvanáctdi letech poslouchala Jana Nedvěda a další folkové interprety. Přes pop se pak dostala k Nirvaně nebo Pearl Jam a teprve poté k blues.

Její manžel Tomáš Bobrovniczký, původně slovenský bubeník, vyrůstal na Beatles, na Johnnym Winterovi, Deep Purple nebo jazzrockovém Colosseu. Pak se přes punkovou, rockovou a popovou muziku dostal ve věku kolem osmnácti let k elektrickému blues. Seznamoval se s lidmi, jako jsou Juraj Turtev, skupina ZVA 12-28 Band nebo Bohuš Budina, od kterých získával další nahrávky. „Dnes poslouchám všechno možné, ale nejoblíbenější je opravdu akustická muzika. A nemusí to být nutně jen blues, protože Eric Bibb nebo Keb’ Mo jsou bluesoví písničkáři ovlivnění také folkem, jazzem nebo africkou hudbou,“ říká.

Bubenické řemeslo se v Tomášově rodině dědí. Jeho otec byl bubeník, on sám bubnoval (i když svou ženu doprovází na kytaru) a synovi Tomáškovi rodiče koupili první dětskou bicí soupravu, když měl tři roky.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web