Lubomír Bužma Khýr představí album Blues and Gospel
Pořad v souvislostech
S kytaristou Bužmou o albu Blues and Gospel
Budeme vysílat
Rozhovor se skupinou Band of Heysek
Koncert skupiny Nebeztebe ze studia Proglasu
Rozhovor se skupinou Něco Něco
Vysílali jsme
Novinky vydavatelství Indies Scope
Pozvánka na Folkové prázdniny 2026
Koncert skupina Taf Laf ze studia Proglasu
Audioarchiv
V úterý 15. dubna 2025 bude hostem pořadu Jak se vám líbí bluesová kytarista a zpěvák Lubomír Bužma Khýr. Představí album Blues and Gospel, které natočil v duu s hráčem na foukací harmoniku Matějem Ptaszkem.
Pod názvem Blues and Gospel vyšlo první album bluesového dua, které tvoří hráč na foukací harmoniku Matěj Ptaszek a kytarista Lubomír Bužma Khýr. Nahrávka je jakýmsi mostem mezi tradicí amerického Jihu a jedinečnou českou interpretací dua. Album obsahuje deset osvědčených písní z první poloviny 20. století i autorskou tvorbu, přičemž si zachovává syrovost a autenticitu žánru.
Každý z protagonistů byl v minulosti členem jiného bluesového dua. Lubomír Bužma Khýr působil ve dvojici s Petrem Ritzkou v rámci projektu Retro Blues, zatímco Matěj Ptaszek na sebe poprvé upozornil jako člen dua se slovenským hráčem na rezofonickou kytaru Ľubošem Beňou. Jako duo Bužma & Ptaszek pánové v roce 2022 vystoupili živě v našem studiu.






Poslechněte si rozhovor s kytaristou Liborem Šmoldasem o albu Sorry, Miles!
Poslechněte si náš přehled nových knih o hudbě a hudebnících.
Vyšlo druhé album projektu Yiddish Glory.
Chystáme pořad o čínském vydavatelství Sea of Wood.