Retro Blues živě na Proglasu

30. ledna 2008 Aktuality, Blues Autor: Milan Tesař

Bluesový muzikant Petr „Džetro“ Ritzka se svým projektem Retro Blues vystoupí živě v pořadu Jak se vám líbí. Poslouchejte ve čtvrtek 31. ledna od 19.15.

Ve čtvrtek 31. ledna bude v našem studiu hrát živě bluesová formace Retro Blues. V jejím čle stojí kytarista, zpěvák a autor Petr „Džetro“ Ritzka z Hlučína, který prošel řadou rockových, countryových i bluesových kapel. Roku 2005 se vydal na sólovou dráhu a právě pod hlavičkou Retro Blues se začal věnovat čistě akustickému, česky zpívanému blues. Sestavy dalších muzikantů Retro Blues se mění, Džetrovým hlavím partnerem je harmonikář a kytarista Luboš „Bužma“ Khýr.

Loni se duo Retro Blues probojovalo na mezinárodní festivalu Blues Alive v Šumperku, kde zahajovalo jeden z hlavních koncertů. Na stránkách festivalu si můžete přečíst: „Kytarista, zpěvák a autor Petr Džetro Ritzka z Hlučína na severní Moravě prošel řadou rockových, countryových i bluesových kapel, roku 2005 se osamostatnil a pod hlavičkou Retro Blues se začal věnovat čistě akustickému, česky zpívanému blues. Sestavy dalších muzikantů Retro Blues se mění, v současné době je Džetrovým hlavím partnerem harmonikář a kytarista Luboš Bužma Khýr. Porotu letošního Blues Aperitivu, ze kterého Retro Blues postoupili na Blues Alive, přesvědčili především dobrým původním repertoárem a stylovým uchopením klasických postupů.“

Autorské písně Petra „Džetra“ Ritzky a Retro Blues si můžete vychutnat v pořadu Jak se vám líbí ve čtvrtek 31. ledna od 19.15.

NyníHudební zastavení
Skladba: Missa brevis - Sanctus, Benedictus; Autor: Palestrina Giovanni Pierluigi da; Dirigent: Phillips Peter; Soubor: The Tallis Scholars
19:00Večerní zíváček
19:15Jak se vám líbí
20:00Večerní zprávy Proglasu,...
20:15Vzdělávací cyklus
20:45Radio Vatikán
21:05Večerní chvály

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web