Retro Blues živě na Proglasu

30. ledna 2008 Aktuality, Blues Autor: Milan Tesař

Bluesový muzikant Petr „Džetro“ Ritzka se svým projektem Retro Blues vystoupí živě v pořadu Jak se vám líbí. Poslouchejte ve čtvrtek 31. ledna od 19.15.

Ve čtvrtek 31. ledna bude v našem studiu hrát živě bluesová formace Retro Blues. V jejím čle stojí kytarista, zpěvák a autor Petr „Džetro“ Ritzka z Hlučína, který prošel řadou rockových, countryových i bluesových kapel. Roku 2005 se vydal na sólovou dráhu a právě pod hlavičkou Retro Blues se začal věnovat čistě akustickému, česky zpívanému blues. Sestavy dalších muzikantů Retro Blues se mění, Džetrovým hlavím partnerem je harmonikář a kytarista Luboš „Bužma“ Khýr.

Loni se duo Retro Blues probojovalo na mezinárodní festivalu Blues Alive v Šumperku, kde zahajovalo jeden z hlavních koncertů. Na stránkách festivalu si můžete přečíst: „Kytarista, zpěvák a autor Petr Džetro Ritzka z Hlučína na severní Moravě prošel řadou rockových, countryových i bluesových kapel, roku 2005 se osamostatnil a pod hlavičkou Retro Blues se začal věnovat čistě akustickému, česky zpívanému blues. Sestavy dalších muzikantů Retro Blues se mění, v současné době je Džetrovým hlavím partnerem harmonikář a kytarista Luboš Bužma Khýr. Porotu letošního Blues Aperitivu, ze kterého Retro Blues postoupili na Blues Alive, přesvědčili především dobrým původním repertoárem a stylovým uchopením klasických postupů.“

Autorské písně Petra „Džetra“ Ritzky a Retro Blues si můžete vychutnat v pořadu Jak se vám líbí ve čtvrtek 31. ledna od 19.15.

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web