Retro Blues zahraje na Blues Alive

2. listopadu 2007 Aktuality, Blues Autor: Milan Tesař

Mezinárodní festival Blues Alive v Šumperku, to nejsou jen koncerty světových hvězd. Ze soutěžní přehlídky Blues Aperitiv postoupil na letošní ročník Petr „Džetro“ Ritzka z Hlučína s projektem Retro Blues. Zahájí jeden z hlavní koncertů festivalu v pátek 16. listopadu.

O 12. ročníku mezinárodního festivalu Blues Alive, který se uskuteční v Šumperku od 15. do 17. listopadu 2007, jsme vás už informovali. Neměli bychom však zapomínat na to, že vedle špičkových interpretů ze zahraničí přehlídka představuje to nejzajímavější také z domácí mladé scény. Jako předkolo Blues Alive slouží červnový Blues Aperitiv, z kterého letos na velký festival postoupil například Petr „Džetro“ Ritzka s projektem Retro Blues.

Petra můžete znát z kapely Old Blues Company, která loni vystoupily živě v našem studiu a která si od letošního roku říká Pouze znouze. Zatímco dříve hrála z velké části právě Džetrovy skladby, dnes se věnuje spíše převzatému repertoáru. Petr Ritzka založil nový projekt Retro Blues, který jsme si mimochodem už loni v srpnu představili v noční bluesové půlhodince na Proglasu.

Na stránkách Blues Alive si o Petru Ritzkovi a jeho nové kapele můžete přečíst: „Kytarista, zpěvák a autor Petr Džetro Ritzka z Hlučína na severní Moravě prošel řadou rockových, countryových i bluesových kapel, roku 2005 se osamostatnil a pod hlavičkou Retro Blues se začal věnovat čistě akustickému, česky zpívanému blues. Sestavy dalších muzikantů Retro Blues se mění, v současné době je Džetrovým hlavím partnerem harmonikář a kytarista Luboš Bužma Khýr. Porotu letošního Blues Aperitivu, ze kterého Retro Blues postoupili na Blues Alive, přesvědčili především dobrým původním repertoárem a stylovým uchopením klasických postupů.“

Skupinu Retro Blues si můžete poslechnout na festivalu Blues Alive v Šumperku v pátek 16. listopadu. Po Novém roce plánujeme živý koncert kapely ze studia Proglasu.

NyníHudební siesta – 2. část
Skladba: Orchestrální trio op. 1 č. 3 F-dur - Larghetto; Autor: Stamic Jan Václav Antonín; Dirigent: Armstrong Donald; Soubor: Novozélandský komorní orchestr
13:30Knihovnička
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí
15:05Písně
15:15Jak se vám líbí

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web