Keb’ Mo’ zahraje v červenci v Praze

Keb’ Mo’ zahraje v červenci v Praze
16. června 2019 Blues, World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

V pražském divadle Archa vystoupí 17. července 2019 americký bluesový písničkář,  kytarista, zpěvák a producent Keb’ Mo’. Představí nové album Oklahoma, na kterém se zabývá tématy, jako jsou migrace, role žen ve společnosti nebo ochrana životního prostředí.

Kevin Roosevelt Moore působí na bluesové scéně od počátku 90. let a od roku 1994 používá umělecké jméno Keb’ Mo’. Vedle blues se věnuje i dalším hudebním žánrům, je autorem  několika pozoruhodných alb a pracuje také jako producent, autor filmové hudby, skladatel a mecenáš v oblasti hudební výuky.

Sám sice vyrůstal v Kalifornii, ale jeho rodiče pocházeli z tradičních bluesových oblastí Louisiany a Texasu. Vyrostl na gospelové hudbě a už na začátku 70. let hrál v bluesové kapele bývalého člena Jefferson Airplane Papa Johna Creache. V dalších letech působil jako autor písní pro jiné interprety, studiový producent i hudebník a objevil se po boku takových bluesových veličin, jako byli Albert Collins nebo Big Joe Turner. Na samém počátku 90. let si zahrál v divadelním muzikálu Spunk, kde ztělesnil pouličního bluesového hudebníka, a právě tato role jej inspirovala k nalezení nové umělecké identity.

Keb’ Mo’ také ztvárnil roli legendárního Roberta Johnsona v dokumentárním filmu Can't You Hear the Wind Howl a objevil se v dalších rolích v televizních seriálech a filmech. Hrál pro amerického prezidenta Baracka Obamu v Bílém domě a  firmy Gibson a Martin Guitars po něm pojmenovaly své modely kytar.

Na novém albu Oklahoma Keb’ Mo’ zpívá o aktuálních tématech, ale vrací se i k pro blues důležitým námětům,  jako jsou vztah muže a ženy nebo železnice. Na album si jako hosty pozval například svého kolegu Taj Mahala (se kterým natočil své předchozí album) nebo zpěvačky Rosanne Cash a Jaci Velasquez.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Regiony

Regiony

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web