Buterfláje lecá – Dura & Blues Club s novým albem

Buterfláje lecá – Dura & Blues Club s novým albem
31. července 2019 Blues, Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Slovenský bluesový hudebník Juraj Turtev se svými projekty už několikrát vystoupil živě u nás ve studiu. Nyní se přihlásil s novým studiovým albem Buterfláje lecá, na kterém se vedle jeho kapely Dura & Blues Club podíleli zajímaví hosté.

Album Buterfláje lecá vychází z blues, ale obsahuje i prvky folku, rocku a world music. Vedle Juraje Turteva a jeho volného uskupení Dura & Blues Club na albu hostují zpěváci Peter Lipa, Jožo Barina a zakladatelská postava slovenského blues Ján Litecký Šveda. Hostem je také Turtevův dlouholetý spoluhráč, klávesista Peter Koreň.

Album obsahuje 14 skladby, z nichž šest otextovala básnířka Judita Kaššovicová. Autorem hudby je z větší části Juraj Turtev. Skupina CD věnovala památce polského hudebníka Tadeusze Nalepy a jednu jeho skladbu na albuu také najdeme. Vedle slovenštiny na desce zní také maďarština a v titulní skladbě Buterfláje lecá je to pak směs západoslovenských nářečí.

Rozhovor s Liborem Šmoldasem

smoldas_sorry-milesPoslechněte si rozhovor s kytaristou Liborem Šmoldasem o albu Sorry, Miles!

Regiony

Regiony

Hudební knihovnička 2026

linhart_autobus-do-sudetPoslechněte si náš přehled nových knih o hudbě a hudebnících. 

Umlčené písně Yiddish Glory

yiddish-Glory_Silenced-songsVyšlo druhé album projektu Yiddish Glory. 

Sea of Wood – vydavatelství z Číny

Sea-of-Wood_Debell_Manhu_WOMEX2025Chystáme pořad o čínském vydavatelství Sea of Wood. 

Darujte Proglas!