Se skupinou Zrní o albu Široko daleko

Se skupinou Zrní o albu Široko daleko

Ke svým kořenům se na sedmém řadovém albu Široko daleko vrací skupina Zrní. Novinka je zvukově jednoduchá a stručná, s minimálním množstvím samplů a elektroniky. Rozhovor se zpěvákem Honzou Ungerem chystáme na 16. května 2023.

Jan Unger o albu říká: „Na této desce jsme zužitkovali všechny své dosavadní muzikantské zkušenosti a vrátili se zpátky někam tam, kde jsme začínali, když jsme kapelu zakládali. Tehdy to byla čirá euforie z hraní a z kamarádství, touha skládat veselé písničky, šířit radost ze života. Kladenské děti květin. A to je duch i tohoto alba.“

Pandemie, která Zrní zasáhla bezprostředně po vydání minulé desky a před výjezdem na turné, změnila atmosféru v kapele i přístup k tvorbě. Nahrávka zrcadlí pocity pomíjivosti a smrtelnosti a zároveň nepomíjivosti a nekonečna. Texty tentokrát poprvé vznikaly dřív než hudba, více svobodně a s lehkostí, která se přenesla i na hudbu. „Oproti předešlým deskám záměrně nic neřešíme. Intuice, radost, surfování na vlně, žádná přílišná rozumová cenzura. Texty jsou o pomíjivosti, o blbostech a dost o lásce, která tam někde po odstranění rozumu evidentně neustále číhá. Po minulé desce, která se víc obracela ven, jsem teď cítil, že se chci vrátit k sobě. Z velkého světa zase k tomu malému, osobnímu,“ přibližuje Unger, u kterého pandemie prohloubila vědomí pomíjivosti a smrtelnosti. Uvědomění, že kdykoli může cokoli skončit a zmizet, pro něj bylo osvobozující.

(Citace z oficiální tiskové zprávy)

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web