Na festivalu Beseda 2025 vystoupí Buty, Vojtik nebo DVA

Festival Beseda 2025
23. prosince 2024 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Širokou škálu žánrů od experimentální elektroniky, psychedelického rocku a hip hopu až po virtuální pop a alternativní folk nabízí festival Beseda. Jeho 32. ročník se bude konat 1. a 2. srpna 2025 v Tasově u Veselí nad Moravou.

I když na festivalu každý rok vystupuje i několik zahraničních hostů, hlavní pozornost dramaturgů se soustředí na zajímavá jména z české a slovenské alternativní scény. Snahou je zachytit aktuální dění na naší scéně, nabídnout žádaná jména i objevy. Letos tak na festivalu vystoupí například legendární Buty, duo DVA, slovenská umělkyně Erika Rein, Vojtik ze Slovenska, Nivva, Sýček, Severní nástupiště, THC Luna G, Zaffer 9, Esazlesa a další.

Více informací: https://www.besedaubigbitu.cz/

Rozhovor v časopisu KAM v Brně

Tesar-Milan_studioRaPg2025_fotoViolaHertelovaPřečtěte si rozhovor s programovým ředitelem Proglasu Milanem Tesařem v časopisu Kam v Brně

Regiony

Regiony

Folk na Slovensku v roce 2024

janku_gratia-plenaPoslechněte si přehled slovenského folku v roce 2024.

Profil Jiřího Smrže

960px-Brno-Leitnerka-uvedení-alba-Kořeny-Jiřího-Smrže2013Jiří-Smrž2_wikipediePoslechněte si pořad o písničkáři Jiřím Smržovi.

Darujte Proglas!