Beseda u bigbítu s hlavní hvědou Black Country, New Road

Beseda u bigbítu s hlavní hvědou Black Country, New Road

Pořad v souvislostech


Pozvánka na festival Beseda u bigbítu 2021
Budeme vysílat

Rozhovor se španělskou skupinou Emeterians
Koncert skupiny WxP ze studia Proglasu
Tomáš Kočko o albu ONA
Vysílali jsme


Ondra Škoch a skupina Napořád

Koncert skupiny Listověj ze studia Proglasu

Rozhovor s portugalskou skupinou Danças Ocultas
Audioarchiv
4. července 2021 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Sedmičlenná rocková skupina Black Country, New Road z Londýna bude hlavní hvězdou festivalu Beseda u Bigbítu 2021. Na festival, který se bude konat v Tasově u Veselí nad Moravou 6. a 7. srpna, pozve v pořadu Jak se vám líbí za jeho pořadatele Pavel Uretšlégr. Premiéra 19. července 2021.

„Tahle kapela nás uhranula. Muzikanti se opírají o své hudební vzdělání, hrají maximálně precizně a dokážou být i absolutně živelní. Mám obrovskou radost, že poprvé do Česka se nám je po loni zrušeném pražském koncertě podaří přivézt právě na Besedu,“ říká hlavní dramaturgyně festivalu Kač Fišer o skupině Black Country, New Road.

Svou třetí řadovou desku Forest of Your Problems do Tasova přiveze londýnský objev Snapped Ankles. Vystoupí zde také belgická formace Flying Horseman kolem zpěváka a songwritera Berta Dockxe, která do Tasova přiveze své šesté album Mothership.

Základní akcent ovšem pořadatelé Besedy tradičně kladou na inspirativní umělce z obou zemí naší bývalé federace. „Naším hlavním cílem je mapovat aktuální dění na české a slovenské nezávislé hudební scéně, dovézt to nejzajímavější od zavedených umělců a zároveň včas rozpoznat nové talenty. Rádi bychom návštěvníkům zprostředkovali ucelený pohled na současnou hudbu,“ říká Pavel Uretšlégr.

Osmadvacátý ročník Besedy proběhne 6. a 7. srpna v Tasově u Veselí nad Moravou. Na třech scénách se představí padesátka účinkujících. Na festivalu zahrají např. také B4, Katarzia, post-hudba, sinks, Hrubá hudba, Freakin’ Disco, Mutanti hledaj východisko, Severní nástupiště, Decultivate, Viah, Rouilleux, Tamara, Matka, HRTL, Gospel of the Future, Dokruhu nebo Člověk krve.