Duo Bartleby v pořadu Jak se vám líbí

Duo Bartleby v pořadu Jak se vám líbí

Sejdou se mistr České republiky ve slam poetry a bývalý kontrabasista skupiny Ponk a založí společnou kapelu… Rozhovor s členy dua Bartleby vede Martin Kyšperský. Premiéra v úterý 6. dubna 2021.

Jakub Nožička, bývalý člen tria Ponk, říká: „Po ukončení angažmá v Ponku jsem začal budovat domácí studio a trochu více se zabýval zvukem, produkcí a nahráváním. Navíc už dvacet let hraju po boku různých cimbalistů a ten nástroj mě hodně baví. Experimentům s jeho zvukem se dlouhodobě věnuji, původně zamýšlené synťákové party pro #happiness nakonec hrají z velké části právě cimbály,” říká Nožička. Na albu #happiness tak vedle samotného dua Bartleby hrají jako důležití hosté Michal Grombiřík a Michal Procházka.

Hlavním Nožičkovým partnerem je však v projektu Bartleby Ondřej Hrabal alias TKCR. Věnuje se poezii (sbírka básní Nezkoušej se usmát, 2019), slam poetry (mistr ČR za rok 2018), próze, copywritingu, organizaci kulturních akcí (literární festival Inverze anebo Letní filmová škola v Uherském Hradišti) a hudbě (kytara, rap).

Vedle už zmíněných cimbalistů účinkují na albu Bartleby jako hosté například saxofonista Marek Kotača, zpěvačka Marie Puttnerová (Jablkoň, Zvíře jménem podzim), rapperka Kleopatra nebo houslista Pavel Koplík.

Pozvánka na festival Alternativa

reidy_ghost_spiritV pořadu Jak se vám líbí vás budeme zvát na festival Alternativa 2025 do Prahy. 

Regiony

Regiony

Za hudbou Kurdů

PolatMeral_Respect-festival-Praha2023_fotoMilanTesarPoslechněte si pořad o současné hudbě Kurdů. 

Radical Polish Ansambel

radical-polish-ansambel_Filipczuk-maciej_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s polskou skupinou Radical Polish Ansambel. 

Rozhovor v časopisu KAM v Brně

Tesar-Milan_studioRaPg2025_fotoViolaHertelovaPřečtěte si rozhovor s programovým ředitelem Proglasu Milanem Tesařem v časopisu Kam v Brně

Folk na Slovensku v roce 2024

janku_gratia-plenaPoslechněte si přehled slovenského folku v roce 2024.

Darujte Proglas!